Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
458 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz srebrny 1766, Warszawa, Aw: Monogram w kwadracie, Rw: Napis w kwadracie, Plage 215, moneta rzadkospotykana w handlu w tym stanie zachowania, ładna patyna |
II- EF- |
60 zł 115 zł
459 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz srebrny 1767, Warszawa, j.w., Plage 217 |
III VF |
40 zł 42 zł
460 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz srebrny 1779, Warszawa, j.w., Plage 228, rocznik rzadziej spotykany w handlu |
III VF |
40 zł 38 zł
461 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 6 groszy 1794, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 210 |
III VF |
35 zł |
462 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1766, Kraków, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 149 |
III VF |
50 zł 95 zł
463 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1766, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 117 |
50 zł 40 zł
464 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz 1765, Kraków, Aw: Monogram, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 38 |
III VF |
25 zł 30 zł
465 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz 1794, Warszawa, j.w., Plage 138 |
III VF |
15 zł 12 zł
466 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 1/2 grosza 1767, Kraków, Aw: Monogram, Rw: Napis, Plage 12 |
III VF |
30 zł 24 zł
467 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 1/2 grosza 1768, Kraków, j.w., Plage 13 |
III VF |
30 zł 24 zł
468 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szeląg 1765, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Napis i herb Gdańska, Plage 485, stan gabinetowy, stara patyna |
I- UNC- |
100 zł 200 zł
469 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szeląg 1766, Gdańsk, j.w., Plage 488 |
40 zł 60 zł
470 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szeląg 1768, Kraków, Aw: Monogram, Rw: Napis, Plage 7 |
III- VF- |
30 zł |
471 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szeląg 1776, Warszawa, j.w., Plage 9, rocznik rzadziej występujący w handlu |
III VF |
50 zł 60 zł
472 | Galicja odbitka w srebrze dukata 1773, Aw: Ukoronowana tarcza herbowa, Rw: Napis pomiędzy gałązkami, Schön 1, monetawybita z okazji przyłączenia Galicji do Cesarstwa po I roz.. |
II- EF- |
120 zł 135 zł
473 | Prusy Południowe trojak 1797, Wrocław, Aw: Głowa Fryderyka Wilhelma II i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 39 |
25 zł 22 zł
474 | Wolne Miasto Gdańsk grosz 1809, Gdańsk, Aw: Herb Gdańska, Rw: Dwie gałązki; nominał i napis w otoku, Plage 48 |
III VF |
50 zł 85 zł
475 | Wolne Miasto Gdańsk szeląg 1808, Gdańsk, Aw: Herb Gdańska, Rw: Dwie gałązki i nominał, Plage 46 |
III VF |
50 zł 75 zł
476 | Wolne Miasto Gdańsk szeląg 1812, Gdańsk, j.w., Plage 47, herb lekko przesunięty na krążku |
III VF |
50 zł 40 zł
477 | Wielkie Księstwo Poznańskie 1 grosz 1816, Berlin, Aw: Tarcza z orłem pruskim w wieńcu, Rw: Napisy, Plage 53 |
40 zł 36 zł