Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
279 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1615, Poznań, Aw: Tarcze herbowe, Rw: Herb Poznania, Gum.1478 R, Kurp.1812 R4, T.8 |
II- EF- |
150 zł 260 zł
280 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1609, Wilno, Aw: Monogram, Rw: Pogoń, Gum.1275, Kurp.1937 R3, T.5 |
50 zł 55 zł
281 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1611, Wilno, j.w., Gum.1276, Kurp.1938 Rl, rewers nie dobity |
II+ EF+ |
50 zł |
282 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1613, Wilno, j.w., Gum.1278, Kurp.1944 R3, awers nie dobity |
40 zł 30 zł
283 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1614, Wilno, j.w., Gum.1279, Kurp.1945 R7, T.30, rewers nie dobity |
III VF |
100 zł 160 zł
284 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1620, Wilno, Aw: Odwrócony monogram i korona. Rw: j.w., Gum.1281, Kurp. 1947 Rl, gabinetowy stanzachowania, odwrócony monogram |
I UNC |
50 zł 95 zł
285 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1621 (omyłkowo jest 16-12), Wilno, j.w., Gum.1282, Kurp.1943 R4, T.20, bardzo rzadka moneta w pięknymstanie zachowania |
II+ EF+ |
100 zł 190 zł
286 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1594, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich, Rw: Herb Gdańska, Gum.1368, Kurp.2204 R2 |
60 zł 150 zł
287 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Wschowa, Aw: Orzeł, Rw: Herb Wschowy, Gum.1485, Kurp.1839 R6, T.25 |
IV F |
100 zł 80 zł
288 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich, Rw: Herb Gdańska, Gum.1368, Kurp.2206 R2 |
60 zł 50 zł
289 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1598, Gdańsk, j.w., Gum.1368, Kurp.2208 R2, ładna patyna |
II+ EF+ |
80 zł 160 zł
290 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1613, Poznań, Aw: Orzeł, Rw: Herb Poznania, Gum. 1466, Kurp. 1790 R5, T.7 |
II- EF- |
80 zł 120 zł
291 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1621, Kraków, Aw: Monogram, Rw: Tarcze herbowe, Gum.819, Kurp.3 R5, T.6, rzadka moneta w pięknymstanie zachowania |
I- UNC- |
100 zł 140 zł
292 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1622, Kraków, j.w., Gum.819, Kurp.5 R4, stan gabinetowy |
I- UNC- |
60 zł 130 zł
293 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1623, Kraków, j.w., Gum.819, Kurp.9 R2, stan gabinetowy, ładna patyna |
I- UNC- |
50 zł 125 zł
294 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1623, Łobżenica, Aw: Monogram, Rw: Tarcze herbowe, Gum. 1494, Kurp. 1862 R6, odmiana z ozdobnymitarczami |
II- EF- |
75 zł 210 zł
295 | Władysław IV 1633-1648 dwudukat (donatywa) 1647, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Panorama Gdańska i napis, Fr.21, H-Cz. 1865 R2,Kurp.239 R3, 6.93 g., ładna stara patyna |
6 000 zł 6 900 zł
296 | Władysław IV 1633-1648 dukat 1637, Toruń, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Fr.58(50), H-Cz.1782 R4, Kurp.339 R5, T.40 |
II- EF- |
2 400 zł 2 100 zł
297 | Władysław IV 1633-1648 dukat 1638, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Fr.15, H-Cz.1791 R3, Kurp.206 R4, T.30, naawersie punca zbioru Hutten-Czapskiego |
II- EF- |
2 300 zł 2 850 zł
298 | Władysław IV 1633-1648 dukat 1648, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Fr.15, H-Cz.1872 Rl, Kurp.221 R2, wyśmienitystan zachowania |
I- UNC- |
2 000 zł 2 900 zł