Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
367 | August II 1697-1733 dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Ręka z szablą i napis, Rw: Korona i napis, Fr.2830(2526), Merseb. 1400, lekkogięty |
1 500 zł | |
368 | August II 1697-1733 dukat 1702, Lipsk, Aw: Król na koniu i napis, Rw: Tarcze herbowe na tle sztandarów i napis, Fr.2806(2506),Merseb. 1436, ślad po uchu |
1 800 zł 1 450 zł
369 | August II 1697-1733 talar 1702, Lipsk, Aw: Krzyż z monogramem i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Dav. 1613, Merseb. 1433, ładna starapatyna |
2 000 zł 3 200 zł
370 | August II 1697-1733 talar 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys i napis, Dav.2661, Merseb.1658, moneta wybita z okazji śmierci królowejKrystyny Eberhardyny |
III VF |
1 200 zł | |
371 | August II 1697-1733 talar 1716, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Dav.2653, Merseb.1507 |
III VF |
600 zł 750 zł
372 | August II 1697-1733 talar 1730, Drezno, j.w., Dav.2653, minimalny ślad po uchu, stara patyna |
650 zł 650 zł
373 | August II 1697-1733 gulden 1704, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Dav.819 |
III VF |
300 zł 440 zł
374 | August II 1697-1733 gulden 1714, Drezno, j.w., Dav.825 |
300 zł 420 zł
375 | August II 1697-1733 gulden 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys i napis, Dav.828, wybity z okazji śmierci królowe] |
III VF |
300 zł 320 zł
376 | August II 1697-1733 1/3 talara 1725, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Merseb. 1605 |
250 zł 380 zł
377 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Merseb.1652 |
III VF |
130 zł 150 zł