Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
192 | Zygmunt III Waza 1587-1632 portugał (10 dukatów) b.d., Kraków, Aw: Popiersie króla z odkrytą głową i napis wokół, Rw: Dziewięciopolowa tarczaherbowa i napis wokoło, Fr.77(8), H-Cz.1663 R5, Kurp.. |
III VF |
40 000 zł 41 000 zł
193 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1611, Kraków, Aw: Popiersie i napis, Rw: Pięciopolowa tarcza herbowa i napis, Fr.82(13), Gum. 1241 RR, H-Cz.-,Kurp.1704 R8 (podobny). Moneta ta ogromnej rzadkoś.. |
III VF |
10 000 zł 12 500 zł
194 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1612, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Fr.10, Gum.1382, Kurp.2301 R2, naprawiany |
III- VF- |
900 zł 720 zł
195 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1614, Gdańsk, j.w., Fr.10, Gum.1382, Kurp.2302 R5, lekko gięty |
III VF |
1 500 zł 1 400 zł
196 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1631, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Fr.10, Gum.1414, Kurp.2319 R3, lekko gięty,ładna stara patyna |
II+ EF+ |
1 800 zł 1 950 zł
197 | Zygmunt III Waza 1587-1632 4 talary 1621, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w ozdobnej zbroi i napis, Rw: Dziewięciopolowa tarcza herbowa i napis,H-Cz.1415 R5, (6 talarów), Kurp.1684 R8,102.70 g., jedna.. |
III- VF- |
7 000 zł 7 100 zł
198 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, Aw: Półpostać i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Dav.4316, Gum.1216, Kurp.1608 R |
600 zł 1 000 zł
199 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Toruń, Aw: Widok płonącego miasta i wokół napis, Rw: Herb Torunia w obłokach i napis poziomy,Dav.4369, H-Cz. 1594 R, Kurp.2349 R3, rysy na rewersie; talar.. |
III VF |
2 000 zł 2 250 zł
200 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtalar 1631, Bydgoszcz, Aw: Półpostać i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum.1188, Kurp.1552 R5, T.50, drobnerysy |
III- VF- |
1 250 zł | |
201 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtalar 1631, Toruń, Aw; Półpostać i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Gum.1418, Kurp.2339 R5, T.75 |
1 800 zł 1 450 zł
202 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtalar 1631, Toruń, j.w., drugi egzemplarz |
III- VF- |
1 000 zł 1 000 zł
203 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1613, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.1382, Kurp.2238 R2 |
II- EF- |
180 zł 200 zł
204 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, j.w., Gum.1382, Kurp.2240 R2 |
180 zł 145 zł
205 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.1383, Kurp.2241 R2 |
II- EF- |
180 zł 145 zł
206 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, j.w., odmiana interpunkcji |
125 zł 100 zł
207 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, j.w., Gum.1384, Kurp.2242 R2 |
II- EF- |
180 zł 145 zł
208 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.1384, Kurp.2243 Rl |
150 zł 120 zł
209 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1617, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.1385, Kurp.2244 Rl |
150 zł 120 zł
210 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1619, Gdańsk, j.w., Gum.1388, Kurp.2249 Rl |
III VF |
100 zł 80 zł
211 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, Aw: Popiersie, niżej cyfra 16 i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum.1175, Kurp.1497 R2 |
70 zł 170 zł