Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
272 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1616, Wilno, Aw: Monogram i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum.1293, kurp.1616 R |
30 zł 25 zł
273 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1617, Wilno, Aw: Monogram i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kurp.1987 Rl |
I- UNC- |
40 zł 30 zł
274 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1620, Ryga, Aw: Monogram i napis, Rw: herb Rygi i napis, Gum.1440, Kurp.2465 |
II+ EF+ |
20 zł 18 zł
275 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1623, Bydgoszcz, Aw: Monogram i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum.901, Kurp.1623, wyszczerbionykrążek |
15 zł 12 zł
276 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szeląg 1623, Wilno, Aw: Monogram i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum. 1303, Kurp 2004 R |
II+ EF+ |
15 zł 22 zł
277 | Zygmunt III Waza 1587-1632 zestaw szelągów ryskich 1609, 1620, 1621, Kop.I21b, Kop.III.2, Kop.III.3 |
II- EF- |
45 zł 80 zł
278 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1613, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich, Rw: Herb Gdańska, Gum.1370, Kurp.2211 R3, typ monety bardzorzadko występującej w handlu, bardzo dobry stan zachowania |
200 zł 250 zł
279 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzeciak 1615, Poznań, Aw: Tarcze herbowe, Rw: Herb Poznania, Gum.1478 R, Kurp.1812 R4, T.8 |
II- EF- |
150 zł 260 zł
280 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1609, Wilno, Aw: Monogram, Rw: Pogoń, Gum.1275, Kurp.1937 R3, T.5 |
50 zł 55 zł
281 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1611, Wilno, j.w., Gum.1276, Kurp.1938 Rl, rewers nie dobity |
II+ EF+ |
50 zł | |
282 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1613, Wilno, j.w., Gum.1278, Kurp.1944 R3, awers nie dobity |
40 zł 30 zł
283 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1614, Wilno, j.w., Gum.1279, Kurp.1945 R7, T.30, rewers nie dobity |
III VF |
100 zł 160 zł
284 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1620, Wilno, Aw: Odwrócony monogram i korona. Rw: j.w., Gum.1281, Kurp. 1947 Rl, gabinetowy stanzachowania, odwrócony monogram |
I UNC |
50 zł 95 zł
285 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1621 (omyłkowo jest 16-12), Wilno, j.w., Gum.1282, Kurp.1943 R4, T.20, bardzo rzadka moneta w pięknymstanie zachowania |
II+ EF+ |
100 zł 190 zł
286 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1594, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich, Rw: Herb Gdańska, Gum.1368, Kurp.2204 R2 |
60 zł 150 zł
287 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Wschowa, Aw: Orzeł, Rw: Herb Wschowy, Gum.1485, Kurp.1839 R6, T.25 |
IV F |
100 zł 80 zł
288 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich, Rw: Herb Gdańska, Gum.1368, Kurp.2206 R2 |
60 zł 50 zł
289 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1598, Gdańsk, j.w., Gum.1368, Kurp.2208 R2, ładna patyna |
II+ EF+ |
80 zł 160 zł
290 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1613, Poznań, Aw: Orzeł, Rw: Herb Poznania, Gum. 1466, Kurp. 1790 R5, T.7 |
II- EF- |
80 zł 120 zł
291 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1621, Kraków, Aw: Monogram, Rw: Tarcze herbowe, Gum.819, Kurp.3 R5, T.6, rzadka moneta w pięknymstanie zachowania |
I- UNC- |
100 zł 140 zł