Aukcja nr 10

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
Jesteś w: A10  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
1169 F. Berger- Die mittelalterlichen Brakteaten im Kestner-Museum Hannover, 357 str., 2749 brakteatów opisanych i większościilustrowanych, brakteaty śląskie i krzyżackie,..
180 zł
1170 M. Bernocchi- Le monete della Repubblica Fiorentina, tom V- Zecche di imitazioni e ibridi monete fiorentine, 160 str., 200tablic ze zdjęciami, interesujące opracowani..
580 zł
1171 G. Buck- Die Spätrömische Kupferprägung, 101 str., Graz 1961, twarda oprawa
80 zł
1172 R.A.G. Carson , P.V. Hill i J.P.C. Kent- Late Roman Bronze Coinage, Part I and II, 114 str., 4 tablice, London 1978, twardaoprawa
80 zł
1173 J.S. Davenport- European Crowns 1700-1800, 334 str., ilustracje w tekście, London 1964, twarda oprawa
140 zł
112 zł
1174 L. Forrer- Biographical Dictionary of Medallists. 9 tomów łącznie z indeksem opracowanym przez J.S. Martina, London1904-1930, reprint z lat 1979/87, twarda oprawa, bi..
2 100 zł
1175 M. Gumowski- Monety polskie, 176 str., 32 tabl. Warszawa 1924, twarda oprawa
50 zł
1176 M. Gumowski- Studja nad gdańską sztuką medalierską XVII w., 47 str., 8 tabl., Kraków 1925, twarda oprawa
50 zł
1177 M. Gumowski- Dzieje mennicy toruńskiej, 188 str., 20 tablic i dodatkowo ilustracje w tekście, Toruń 1961, oprawa półskórek,pieczątki własnościowe
120 zł
1178 M. Gumowski- Hebraische Münzen im mittelalterlichen Polen 1177-1296, 136 + 18 str., 10 tablic, Graz 1975, twarda oprawaz obwolutą
120 zł
1179 W.R. Hahn- Moneta Radasponensis. Bayerns Münzprägungen im 9., 10. und 11.Jh., 151 str., 40 tablic ze zdjęciami,Braunschweig 1976, twarda oprawa z obwolutą, podstawowy..
160 zł
1180 E. Hutten-Czapski- Catalogue de 1a Collection des Medailles et Monnaies Plonaises, St. Petersburg- Kraków 1871-1916,2272 str., 29 tablic, 5 tomów przedruk bez miejsca..
280 zł
1181 Cz. Kamiński, J. Kurpiewski, E. Kopicki- Katalog monet polskich 1649-1864, 288 + 400 + 254 str, ilustracje w tekście,Warszawa 1976, 1980 i 1982, trzy katalogi we wspó..
200 zł
1182 Cz. Kamiński, J. Kurpiewski- Katalog monet polskich 1587-1648, 516 + 119 str., dwa katalogi we wspólnej oprawie,Warszawa 1984 i 1990, oprawa półskórek ze złoceniami
150 zł
1183 Cz. Kamiński, J. Kurpiewski- Katalog monet polskich 1587-1632, 515 str., Warszawa 1990, oprawa półskórek ze złoceniami
120 zł
1184 Cz. Kamiński, J. Żukowski- Katalog monet polskich 1697-1763, 400 str., Warszawa 1980, oprawa półskórek ze złoceniami
120 zł
1185 R. Kiersnowski- Moneta w kulturze wieków średnich, 484 str., ilustracje w tekście, indeksy osób, nazw geograficznychi etnograficznych oraz napisów na monetach, wspani..
120 zł
96 zł
1186 B. Kluge- Die Salier - Deutsche Münzgeschichte, 302 str., 527 monet ilustrowanych, Sigmaringen 1991, twarda oprawa z obwolutą
200 zł
1187 J. Kurpiewski- Katalog monet polskich 1506-1586, 246+144 str., dwa katalogi w jednej oprawie, Warszawa 1994, oprawa półskórek ze złoceniami
150 zł
1188 E. Raczyński- Gabinet medalów polskich, tom I, 361 str., ilustracje w tekście, Wrocław 1838, twarda oprawa
600 zł
650 zł