Aukcja nr 10

USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
Jesteś w: A10  POLSKA  Jan Kazimierz 1649-1668
303 Jan Kazimierz 1649-1668
3 dukaty (donatywa) b.r., Gdańsk, Aw: Popiersie króla i napis wokół, Rw: Panorama Gdańska, poniżej herb Gdańskapodtrzymywany przez lwy, wokół napis, Fr.30, H-Cz.2347 ..
6 000 zł
4 800 zł
304 Jan Kazimierz 1649-1668
2 dukaty 1664, Kraków, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Fr.89(19), H-Cz.5922 R4, Kurp.700, T.100
3 000 zł
3 150 zł
305 Jan Kazimierz 1649-1668
dukat 1655, Toruń, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Fr.60(52), H-Cz.2064 R4, Kurp.1056 R5, T.35,zadrapany w tle
2 000 zł
1 600 zł
306 Jan Kazimierz 1649-1668
dukat 1656, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Fr.24, H-Cz.2089 R, Kurp.919 Rl, patyna
1 800 zł
1 700 zł
307 Jan Kazimierz 1649-1668
dukat 1658, Gdańsk, j.w., Fr.24, H-Cz.7645 Rl, Kurp.925 Rl, ładna patyna
2 000 zł
2 150 zł
308 Jan Kazimierz 1649-1668
1/2 dukata 1665, Wilno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Pogoń i napis (odmiana; IOAN przy głowie), Fr. 10, H-Cz.5926 R2,Kurp.818 R3, T.35, bardzo dobry stan zachowania
1 500 zł
2 600 zł
309 Jan Kazimierz 1649-1668
1/2 dukata 1665, Wilno, j.w., (odmiana IOA przy głowie), Fr.lO, H-Cz.2284 R2, Kurp.820 R2, T.25
1 200 zł
1 850 zł
310 Jan Kazimierz 1649-1668
1/2 dukata b.r., Wschowa, Aw: Popiersie i napis, Rw: Orzeł i napis, Fr.-, H-Cz.5938 R7 (odmiana interpunkcji naawersie), Kurp.595 R8, T.400 (?), stan gabinetowy, ogro..
2 800 zł
5 200 zł
311 Jan Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Kraków, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Dav.A4336, Kurp.558 R4, T.60, lekkiezadrapania nad koroną
2 500 zł
2 350 zł
312 Jan Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Dav.4358, Kurp.895 R3, T.7
900 zł
1 700 zł
313 Jan Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, j.w., Dav.4358, Kurp.888 R3, T.7, odmienne popiersie, data i inicjały GR mniejsze
900 zł
1 150 zł
314 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, Aw: Popiersie bez obwódki i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.1906, Kurp.837 R, menniczewyłupanie krążka, odmiana rzadziej spotykana w handlu
III-
VF-
100 zł
105 zł
315 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Gdańsk, Aw: Popiersie w obwódce, Rw: j.w., Gum.1906, Kurp.838 R
100 zł
155 zł
316 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1651, Elbląg, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Gum.1966, Kurp.1103 R6, T.30, typ monety bardzorzadko spotykany w handlu
500 zł
1 000 zł
317 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1652, Bydgoszcz, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, H-Cz.5879 R6, Gum.1732 R, Kurp.336 R7,T.75, ort niezmiernie rzadko występujący w handlu
1 000 zł
1 250 zł
318 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1653, Wschowa, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum.1735, Kurp.339
80 zł
90 zł
319 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Kraków, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis (odmiana: SCH pod tarczą), Gum.1740,Kurp.360, ładna stara patyna
100 zł
200 zł
320 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Poznań, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum.1741, Kurp.368 R3
100 zł
110 zł
321 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum.1748, Kurp.387 R3, T.4, moneta bardzorzadka w tym stanie zachowania
300 zł
640 zł
322 Jan Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum.1748, Kurp.387 R3, T.4
IV+
F+
150 zł
205 zł