Aukcja nr 10
USD/PLN: 2.450 | EUR/PLN: 3.420 | data: 18-11-1995
398 | August III 1733-1764 trojak 1763, Toruń, Aw: Monogram, Rw: Herb Torunia i napis, Gum.2232, Merseb. 1821, typ monety dość rzadkiw handlu |
200 zł 230 zł
399 | August III 1733-1764 grosz 1761, Aw: Popiersie Kajetana Sołtyka biskupa krakowskiego i księcia siewierskiego; w otoku napis, Rw: Napisw wieńcu, 3.23 g. Kop.370.I -RRR-, ta niezwykle rzadk.. |
III VF |
2 500 zł 2 400 zł
400 | August III 1733-1764 1/48 talara 1761, Lipsk, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Nominał i data, Gum.2264 |
III VF |
15 zł 24 zł
401 | August III 1733-1764 grosz miedziany 1754, Gubin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis (odmiana z 3 pod tarczą), Gum.2137,moneta rzadka w tym stanie zachowania |
20 zł 32 zł
402 | August III 1733-1764 grosz miedziany 1753, (3 pod koroną) i szeląg 1752, Gubin, Gum.2136, 2131, razem 2 sztuki |
III VF |
25 zł 20 zł
403 | August III 1733-1764 szeląg 1757, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.2203, Merseb. 1807, stara patyna |
40 zł 30 zł
404 | August III 1733-1764 szeląg 1761, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.2205, Merseb.1809, stara patyna; stangabinetowy |
I- UNC- |
60 zł 250 zł
405 | August III 1733-1764 szeląg 1761, Toruń, Aw: Monogram, Rw: Herb Torunia, Gum.2230, Merseb.1822, stara patyna |
III VF |
30 zł 32 zł
406 | August III 1733-1764 szeląg 1763, Toruń, j.w., Gum.2230, Merseb.1822, stara patyna |
III VF |
30 zł 32 zł
407 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 1 1/2 dukata 1794, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Fr.99(28), Plage 458, drobne rysy w tle |
II- EF- |
2 200 zł 2 300 zł
408 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 jednostronna odbitka w srebrze dukata (?) 1772, Warszawa; Stojąca postać króla w stroju koronacyjnym; napis wokół,srebro złocone 4.42 g., Plage 428 |
III VF |
200 zł 230 zł
409 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1783, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Wieniec i napis, Fr.lO4(33), Plage 443, ładny stan |
II+ EF+ |
2 000 zł 3 000 zł
410 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1789, Warszawa, j.w., Fr.lO4(33), Plage 449 |
1 800 zł 1 800 zł
411 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1791, Warszawa, j.w., Fr.lO4(33), Plage 451 |
1 800 zł 1 950 zł
412 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1794, Warszawa, j.w., Fr.lO4(33), Plage 456 |
III VF |
1 200 zł 1 250 zł
413 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Dav.l618, Plage 381, moneta rzadkaw tym stanie zachowania |
1 000 zł 1 300 zł
414 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, j.w., odmienny rewers, Dav.l618, Plage 380 |
600 zł 1 000 zł
415 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1770, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Dav.l619, Plage 385, T.15 |
1 000 zł |
416 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1772, Warszawa, j.w., odmiana: litery AP pod tarczą herbową, Dav.l619, Plage 387, drobne rysy w tle |
III VF |
700 zł 660 zł
417 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1775, Warszawa, j.w., odmiana napisowa: LITH, Dav.l619, Plage 391 |
600 zł 660 zł