Aukcja nr 46

USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
Jesteś w: A46  POLSKA NOWOŻYTNA
589 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
10 złotych 1933, Warszawa, Romuald Traugutt, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 22.01 g, Parchimowicz 155.a, nakład 100 sztuk, ładnie zachowane i bardzo rzadkie
I/I-
UNC/UNC-
15 000 zł
14 500 zł
590 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 21.88 g, Parchimowicz P-158.a wybito100 sztuk, bardzo ładnie za..
12 500 zł
12 500 zł
591 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki, klipa, srebro 37.83 g, Parchimowicz P-159, nakład 300 sztuk, ładnie zachowana i efektowna moneta, patyna
15 000 zł
12 000 zł
592 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, odmiana ze 100 perełkami i z monogramami; SW (prezydenta Stanisława Wojciechowskiego) i WG (premiera Władysława Grabskiego), sr..
25 000 zł
20 000 zł
593 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, odmiana z 81 perełkami, srebro 24.94 g Parchimowicz 113.b, nakład 1.000 sztuk, bardzo ładna i efektowna moneta, patyna
I-/II+
UNC-/EF+
12 500 zł
14 500 zł
594 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, odmiana z 81 perełkami, tombak 20.92 g, Parchimowicz P-139.a, nakład 100 sztuk, bardzo rzadka i efektowna moneta, patyna
15 000 zł
16 000 zł
595 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1928, Bruksela, Nike, na rewersie z prawej strony wklęsły napis ESSAI, poniżej cyfra 30, nikiel 12.86 g, Parchimowicz P-142.i, bardzo ładnie zachowane
15 000 zł
596 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski - Orzeł Strzelecki, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 11.00 g, Parchimowicz P-146.a, nakład 100 sztuk, bardzo ładne, p..
10 000 zł
8 500 zł
597 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
2 złote 1924, Warszawa, Głowa kobiety z kłosami, brąz 8.74 g, Parchimowicz P-133 f, nakład 40 sztuk piękny egzemplarz z lekko złocistą patyną, bardzo rzadkie
20 000 zł
21 500 zł
598 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
2 złote 1927, Warszawa, Głowa kobiety z kłosami, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 10.14 g, Parchimowicz P-136.d, wybito 100 sztuk, ładnie zachowane, patyna, rz..
I/I-
UNC/UNC-
20 000 zł
27 000 zł
599 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
1 złoty 1932, Głowa kobiety, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 3.33 g, Parchimowicz P-131.a, nakład 120 sztuk, rzadkie
10 000 zł
8 000 zł
600 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
1 złoty 1932, Głowa kobiety, na rewersie wypukły napis PRÓBA, brąz 3.20 g, Parchimowicz P-131.b, nakład 100 sztuk, rzadki, ładnie zachowany egzemplarz, patyna
12 500 zł
12 000 zł
601 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
1 grosz 1923, Kings Norton, jednostronny awers i rewers, brąz 1.53 i 1.52 g, Parchimowicz P-101.i, 101.j, łącznie 2 sztuki
12 500 zł
602 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
1 grosz 1923, Kings Norton, litery KN pod napisem GROSZ, brąz 1.50 g, Parchimowicz P-101.a, wybito 30 sztuk, rzadki i ładnie zachowany, patyna
I/I-
UNC/UNC-
10 000 zł
8 000 zł
603 Wolne Miasto Gdańsk
10 fenigów 1920, Gdańsk, \duża 10-tka, Parchimowicz 52
500 zł
400 zł
604 Wolne Miasto Gdańsk
10 fenigów 1920, Gdańsk, \mała 10-tka\" Parchimowicz 51,"II-,1
250 zł
200 zł
605 Wolne Miasto Gdańsk
25 guldenów 1923, Berlin, Posąg Neptuna, złoto 7,99 g, Parchimowicz 70.b, moneta wybita stemplem lustrzanym, bardzo rzadkie i ładnie zachowane
20 000 zł
24 000 zł
606 Wolne Miasto Gdańsk
25 guldenów 1930, Berlin, Posąg Neptuna, złoto 7,99 g, Parchimowicz 71, ładny stan zachowania, rzadkie
7 500 zł
8 500 zł
607 Wolne Miasto Gdańsk
10 guldenów 1935, Berlin, Ratusz gdański, Parchimowicz 69, piękny egzemplarz, rzadkie
12 500 zł
13 000 zł
608 Wolne Miasto Gdańsk
5 guldenów 1923, Utrecht, Kościół Marii Panny, Parchimowicz 65.a, bardzo ładnie zachowane
1 250 zł
1 900 zł