Aukcja nr 46
USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
361 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1677, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R P, Rw: Herb Gdańska, niżej litery D - L i napis wokoło M.. |
II- EF- |
20 000 zł 16 000 zł
362 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1683, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w koronie w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R P, Rw: Herb Gdańska, litery D - L i napis wokoło MON AUREA CIVIT.. |
II- EF- |
25 000 zł 24 000 zł
363 | Jan III Sobieski 1674-1696 talar 1685, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POLON M D L RUS PRUS MAS, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MONETA ARGENTEA CIVITATIS GE.. |
III+/II- VF+/EF- |
50 000 zł 75 000 zł
364 | Jan III Sobieski 1674-1696 półtalar koronny bez daty - fałszerstwo Majnerta, 15.54 g, Mańkowski s. 89 poz. 61, stara patyna |
4 000 zł 3 200 zł
365 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1684, Bydgoszcz, mennicza wada blachy, ale ładnie wybity i zachowany, patyna |
750 zł 2 000 zł
366 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1684, Bydgoszcz, ładny egzemplarz |
II- EF- |
700 zł 1 700 zł
367 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1678, Bydgoszcz, herb Leliwa w podłużnej tarczy |
150 zł 120 zł
368 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1680, Kraków, odmiana z literą C pomiędzy tarczami herbowymi, wyśmienity stan zachowania, rzadko spotykany w tym typie monety |
I UNC |
600 zł 4 000 zł
369 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1680, Bydgoszcz, herb Leliwa w owalnej tarczy, drobna wada blachy, ale ładnie zachowany |
II- EF- |
150 zł 280 zł
370 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1683, Kraków, popiersie w koronie i litera C pomiędzy tarczami herbowymi |
150 zł | |
371 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1685, Kraków, pod popiersiem w koronie litera B, rzadszy rocznik |
400 zł 1 200 zł