Aukcja nr 46
USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
372 | August II 1697-1633 dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Napis pod koroną i gałązkami palmowymi, Rw: Ręka z szablą i napis: PRO REGNO, złoto 3.41 g, Kahnt 247, Fr. 2830, lekko gięty, star.. |
III VF |
4 500 zł 3 600 zł
373 | August II 1697-1633 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.48 g, Kahnt 281, Fr. 2822, ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
5 000 zł 5 500 zł
374 | August II 1697-1633 dukat 1728, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu pięciopolowa tarcza herbowa, poniżej litery I.G.S., w otoku napis, złoto 3.42 g, Kahnt 7.. |
II- EF- |
8 000 zł 22 000 zł
375 | August II 1697-1633 talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Tarcza herbowa, 28.90 g, Schnee 985, Kahnt 101, moneta przyszłego króla Polski Augusta II, patyna |
5 000 zł | |
376 | August II 1697-1633 klipa talara strzeleckiego 1697, Lipsk, Aw: Monogram, Rw: Herkules, 25.53 g, Schnee 989, Kahnt 240, mennicza wada blachy, patyna |
II- EF- |
5 000 zł 4 000 zł
377 | August II 1697-1633 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, 29.05 g, Schnee 1011, Kahnt 283, delikatna patyna |
3 200 zł | |
378 | August II 1697-1633 talar 1717, Drezno, Aw: Napis w 14 wierszach, Rw: Statek wypływający z portu, 29.02 g, Schnee 1017, Kahnt 298, moneta wybita z okazji śmierci Anny Zofii- matki króla,.. |
12 000 zł 10 200 zł
379 | August II 1697-1633 talar 1720, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe, 28.97 g, Schnee 1015, Kahnt 109, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
5 500 zł 7 500 zł
380 | August II 1697-1633 talar 1724, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe, 29.10 g, Schnee 1015, Kahnt 109 |
4 500 zł 3 600 zł
381 | August II 1697-1633 2/3 talara (gulden) 1703, Drezno, Kahnt 119, Dav. 819, delikatna patyna |
III VF |
800 zł 640 zł
382 | August II 1697-1633 2/3 talara (gulden) 1718, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, ładny egzemplarz, ciemna patyna |
1 500 zł 2 800 zł
383 | August II 1697-1633 szóstak 1702, Lipsk, Kahnt 331, Merseb. 1652, bardzo ładny |
II+ EF+ |
400 zł 950 zł