Aukcja nr 46

USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
372 August II 1697-1633
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Napis pod koroną i gałązkami palmowymi, Rw: Ręka z szablą i napis: PRO REGNO, złoto 3.41 g, Kahnt 247, Fr. 2830, lekko gięty, star..
4 500 zł
3 600 zł
373 August II 1697-1633
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, złoto 3.48 g, Kahnt 281, Fr. 2822, ładnie zachowany
II/II+
EF/EF+
5 000 zł
5 500 zł
374 August II 1697-1633
dukat 1728, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu pięciopolowa tarcza herbowa, poniżej litery I.G.S., w otoku napis, złoto 3.42 g, Kahnt 7..
8 000 zł
22 000 zł
375 August II 1697-1633
talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Tarcza herbowa, 28.90 g, Schnee 985, Kahnt 101, moneta przyszłego króla Polski Augusta II, patyna
5 000 zł
376 August II 1697-1633
klipa talara strzeleckiego 1697, Lipsk, Aw: Monogram, Rw: Herkules, 25.53 g, Schnee 989, Kahnt 240, mennicza wada blachy, patyna
5 000 zł
4 000 zł
377 August II 1697-1633
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, 29.05 g, Schnee 1011, Kahnt 283, delikatna patyna
3 200 zł
378 August II 1697-1633
talar 1717, Drezno, Aw: Napis w 14 wierszach, Rw: Statek wypływający z portu, 29.02 g, Schnee 1017, Kahnt 298, moneta wybita z okazji śmierci Anny Zofii- matki króla,..
12 000 zł
10 200 zł
379 August II 1697-1633
talar 1720, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe, 28.97 g, Schnee 1015, Kahnt 109, patyna
II-/III+
EF-/VF+
5 500 zł
7 500 zł
380 August II 1697-1633
talar 1724, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcze herbowe, 29.10 g, Schnee 1015, Kahnt 109
4 500 zł
3 600 zł
381 August II 1697-1633
2/3 talara (gulden) 1703, Drezno, Kahnt 119, Dav. 819, delikatna patyna
800 zł
640 zł
382 August II 1697-1633
2/3 talara (gulden) 1718, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, ładny egzemplarz, ciemna patyna
1 500 zł
2 800 zł
383 August II 1697-1633
szóstak 1702, Lipsk, Kahnt 331, Merseb. 1652, bardzo ładny
400 zł
950 zł