Aukcja nr 46

USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
420 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1781, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1781, poniżej lit..
7 500 zł
7 500 zł
421 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, 28.08 g, Plage 381, Dav. 1618, piękny i efektowny egzemplarz
5 000 zł
16 000 zł
422 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, 27.67 g, Plage 381, Dav. 1618, patyna
3 000 zł
423 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1772, Warszawa, odmiana z literami I-S, 28.00 g, Plage 386, Dav. 1619, T. 12, ślad po oprawie na górze i dole monety, bardzo rzadki w cenniku Berezowskiego 50 z..
4 500 zł
9 000 zł
424 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1775, Warszawa, odmiana z napisem LITU, 27.81 g, Plage 392, Dav. 1619
3 000 zł
3 600 zł
425 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1776, Warszawa, odmiana z gałązką dębową odstającą od korony, 28.15 g, Plage 393, Dav. 1619, w cenniku Berezowskiego 12.5 złotych, ładna patyna, wyśmienity stan..
12 500 zł
18 000 zł
426 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1779, Warszawa, odmiana bez kropki po dacie, 28.08 g, Plage 400, Dav. 1619, delikatna patyna
II-/III+
EF-/VF+
3 000 zł
4 000 zł
427 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1781, Warszawa, 27.99 g, Plage 402, T. 20, Dav. 1619, justowany, rzadki rocznik
4 000 zł
6 500 zł
428 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa, odmiana z krótszym wieńcem, srebro 27.39 g, Plage 407, Dav. 1621, delikatnie justowany, patyna
2 000 zł
3 000 zł
429 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa, odmiana z dłuższym wieńcem, 27.34 g, Plage 408, Dav. 1621, delikatna patyna
II-/III+
EF-/VF+
2 000 zł
3 200 zł
430 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1795, Warszawa, 23.94 g, Plage 374, Dav. 1623
II-/III+
EF-/VF+
1 250 zł
1 600 zł
431 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1795, Warszawa, 23.89 g, Plage 374, Dav. 1623, lekko justowany, patyna
III+/II-
VF+/EF-
1 250 zł
1 100 zł
432 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1778, Warszawa, Plage 364
1 500 zł
1 400 zł
433 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, bardzo ładny, patyna
2 000 zł
2 000 zł
434 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, minimalnie justowany
1 750 zł
1 800 zł
435 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1767, Warszawa, Plage 311
500 zł
436 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1768, Warszawa, odmiana z literami F - S, Plage 313
500 zł
550 zł
437 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1769, Warszawa, Plage 316, w cenniku Berezowskiego 10 złotych, drobne rysy w tle, patyna, bardzo rzadka, patyna
2 000 zł
2 400 zł
438 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1778, Warszawa, Plage 330, piękny stan zachowania, patyna
I-/II+
UNC-/EF+
1 500 zł
3 400 zł
439 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1790, Warszawa, Plage 342, bardzo ładny egzemplarz, delikatna patyna
1 250 zł
1 100 zł