Aukcja nr 46
USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
440 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1791, Warszawa, Plage 343, delikatnie justowana, ale piękna |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 250 zł | |
441 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1793, Warszawa, Plage 346, wybita nieco wykruszonym stemplem, na awersie punca Pilawa (z kolekcji Potockich), piękny stan zachowania, delikatna patyna |
I- UNC- |
1 500 zł 2 800 zł
442 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1794, Warszawa, odmiana z napisem 41 3/4, Plage 347, moneta delikatnie lakierowana, minimalnie justowana, ale piękny stan zachowania |
I- UNC- |
1 250 zł 2 600 zł
443 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1794, Warszawa, odmiana z napisem 41 3/4, Plage 347, minimalnie justowana, ale piękny stan zachowania |
I- UNC- |
1 250 zł 2 000 zł
444 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1794, Warszawa, odmiana z napisem 42 1/4, Plage 348, justowana, rzadka |
II- EF- |
400 zł 1 600 zł
445 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1779, Warszawa, (być może próba dukata wybitego w srebrze), Aw: Głowa w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, po bokach data 17 - 79, pod tarczą litery E.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
6 000 zł 7 500 zł
446 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1784, Warszawa, Plage 292, minimalnie justowana, rzadka i pięknie zachowana, patyna |
I/I- UNC/UNC- |
5 000 zł 6 500 zł
447 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1785, Warszawa, Plage 293, piękna moneta z dużym blaskiem menniczym, rzadka |
II+ EF+ |
2 500 zł 3 800 zł
448 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1790, Warszawa, Plage 298, minimalnie justowana, ale pięknie zachowana |
I- UNC- |
1 000 zł 1 600 zł
449 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szóstak 1765, Gdańsk, litery REOE szeroko rozstawione, Plage 504, mennicza wada blachy, dużo blasku menniczego, rzadki |
III+/II | 750 zł | |
450 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szóstak 1765, Gdańsk, litery REOE szeroko rozstawione, Plage 504, mennicza wada blachy, patyna, rzadki |
750 zł | |
451 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 2 grosze srebrne (półzłotek) 1767, Warszawa, tarcza herbowa i cyfry daty szerokie, Plage 247. ładnie zachowany egzemplarz |
II+ EF+ |
250 zł 280 zł
452 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 10 groszy miedzianych, 1790, Warszawa, Plage 235, patyna |
200 zł 160 zł
453 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1766, Warszawa, Iger WA.66.1.a, Plage 217, patyna |
200 zł 260 zł
454 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1791, Warszawa, Iger WA.91.1.a, Plage 282, bardzo ładny, patyna |
250 zł 420 zł
455 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 grosz 1767, Kraków, Plage 100, bardzo ładny egzemplarz, patyna |
150 zł 300 zł
456 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 1/2 grosza 1768 ?, Kraków, Plage 17 |
II- EF- |
125 zł 120 zł
457 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 szeląg 1768, Kraków, Plage 5 |
150 zł 170 zł
458 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 zestaw 1/2 grosza i grosz 1766, Kraków oraz grosz 1767, 1768, 1789 Warszawa i grosz 1812, Warszawa, Plage 10, 76, 81, 106, 175 i 71, razem 6 sztuk |
III VF |
250 zł |