Aukcja nr 46

USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
324 Jan II Kazimierz 1649-1668
6 dukatów (donatywa) 1659, Toruń, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G REX POL ET SVE M D L R P, Rw: Panorama miasta i napis wokoło EX AVRO SOLIDO ..
80 000 zł
95 000 zł
325 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1657, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SUEC M D L R, Rw: Herb Gdańska, niżej litery D - L, napis wokoło MON AUREA CIVITAT..
12 500 zł
17 000 zł
326 Jan II Kazimierz 1649-1668
półdukat 1665, Wilno, Aw: Głowa króla w prawo, i napis wokoło IOA CAS - REX PO S, Rw: Pogoń, i napis wokoło MON AVR MAG DVC LIT, złoto 1.72 g, H-Cz. 2284 (R2), Ivanau..
15 000 zł
24 000 zł
327 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, 28.79 g, Dav. 4358, T. 7, na awersie rysa, ale ładnie zachowany egzemplarz, patyna
12 500 zł
10 500 zł
328 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, 28.57 g, Dav. 4358, T. 7, delikatna patyna
III/III+
VF/VF+
6 000 zł
6 500 zł
329 Jan II Kazimierz 1649-1668
talar 1649, Gdańsk, 28.24 g, Dav. 4358, T. 7, drobne wady blachy, patyna
III/III+
VF/VF+
5 000 zł
4 200 zł
330 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1663, Bydgoszcz
125 zł
260 zł
331 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, ładny egzemplarz z lustrem menniczym
150 zł
160 zł
332 Jan II Kazimierz 1649-1668
tymf 1665, Bydgoszcz, ładnie zachowany, patyna
150 zł
240 zł
333 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1650, Wschowa, mennicza wada blachy, patyna
300 zł
480 zł
334 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1653, Wschowa, ciemna patyna
500 zł
750 zł
335 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1654, Toruń, T. 5, wada blachy, ale ładnie zachowany egzemplarz z lustrem menniczym, patyna, rzadki
1 000 zł
1 800 zł
336 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Kraków, kwiatek pod tarczą herbową, okupacja szwedzka, patyna
II-/III+
EF-/VF+
400 zł
900 zł
337 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, T.2
1 000 zł
1 800 zł
338 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, T. 2, typowe dla tego rocznika ślady wybicia uszkodzonym stemplem
750 zł
1 100 zł
339 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1655, Toruń, T.2, na rewersie w wyrazie CI brak litery C typowe dla tego rocznika ślady wybicia uszkodzonym stemplem, patyna
II-/III+
EF-/VF+
500 zł
900 zł
340 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Kraków, okupacja szwedzka, odmiana bez wewnętrznych obwódek i z literami IC pod tarczą herbową, patyna
400 zł
750 zł
341 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1656, Lwów, odmiana z małą głową króla, T.4, charakterystyczne dla monet lwowskich wady mennicze, rzadki i ładny jak na ten typ monety, patyna
2 500 zł
3 200 zł
342 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort bez daty (1656), Toruń, okupacja szwedzka, na awersie popiersie Karola X Gustawa i napis CAROLUS GUSTAVUS D G REX, AAJ 1, dość ładny egzemplarz, patyna
2 000 zł
1 600 zł
343 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1657, Kraków, odmiana z literami S - CH po bokach tarczy herbowej
300 zł
750 zł