Aukcja nr 46
USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
324 | Jan II Kazimierz 1649-1668 6 dukatów (donatywa) 1659, Toruń, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G REX POL ET SVE M D L R P, Rw: Panorama miasta i napis wokoło EX AVRO SOLIDO .. |
III VF |
80 000 zł 95 000 zł
325 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1657, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SUEC M D L R, Rw: Herb Gdańska, niżej litery D - L, napis wokoło MON AUREA CIVITAT.. |
II- EF- |
12 500 zł 17 000 zł
326 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półdukat 1665, Wilno, Aw: Głowa króla w prawo, i napis wokoło IOA CAS - REX PO S, Rw: Pogoń, i napis wokoło MON AVR MAG DVC LIT, złoto 1.72 g, H-Cz. 2284 (R2), Ivanau.. |
15 000 zł 24 000 zł
327 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, 28.79 g, Dav. 4358, T. 7, na awersie rysa, ale ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
12 500 zł 10 500 zł
328 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, 28.57 g, Dav. 4358, T. 7, delikatna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
6 000 zł 6 500 zł
329 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, 28.24 g, Dav. 4358, T. 7, drobne wady blachy, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
5 000 zł 4 200 zł
330 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Bydgoszcz |
III VF |
125 zł 260 zł
331 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, ładny egzemplarz z lustrem menniczym |
150 zł 160 zł
332 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, ładnie zachowany, patyna |
150 zł 240 zł
333 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1650, Wschowa, mennicza wada blachy, patyna |
300 zł 480 zł
334 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1653, Wschowa, ciemna patyna |
500 zł 750 zł
335 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Toruń, T. 5, wada blachy, ale ładnie zachowany egzemplarz z lustrem menniczym, patyna, rzadki |
1 000 zł 1 800 zł
336 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, kwiatek pod tarczą herbową, okupacja szwedzka, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 900 zł
337 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T.2 |
II- EF- |
1 000 zł 1 800 zł
338 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, typowe dla tego rocznika ślady wybicia uszkodzonym stemplem |
II- EF- |
750 zł 1 100 zł
339 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T.2, na rewersie w wyrazie CI brak litery C typowe dla tego rocznika ślady wybicia uszkodzonym stemplem, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
500 zł 900 zł
340 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, okupacja szwedzka, odmiana bez wewnętrznych obwódek i z literami IC pod tarczą herbową, patyna |
400 zł 750 zł
341 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, odmiana z małą głową króla, T.4, charakterystyczne dla monet lwowskich wady mennicze, rzadki i ładny jak na ten typ monety, patyna |
II- EF- |
2 500 zł 3 200 zł
342 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort bez daty (1656), Toruń, okupacja szwedzka, na awersie popiersie Karola X Gustawa i napis CAROLUS GUSTAVUS D G REX, AAJ 1, dość ładny egzemplarz, patyna |
2 000 zł 1 600 zł
343 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, odmiana z literami S - CH po bokach tarczy herbowej |
300 zł 750 zł