Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  POLSKA
394 August III 1733-1763
półtorak 1753, Lipsk, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Napis PUL / TO / RAK / data, Kahnt 697, rzadki i pięknie zachowany, patyna
2 500 zł
2 000 zł
395 August III 1733-1763
1/24 talara 1753, Lipsk, Kahnt 588 wariant b - litery EDC w linii, bardzo ładne, delikatna patyna
250 zł
420 zł
396 August III 1733-1763
1/24 talara 1756, Drezno, pod tarczą herbową litery FWoF, Kahnt 591, ładne, delikatna patyna
150 zł
220 zł
397 August III 1733-1763
halerz 1755, Drezno, Kahnt 620, ładny egzemplarz, patyna
150 zł
160 zł
398 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
1 1/2 dukata (stanislausd’or) 1794, Warszawa, Aw: Głowa w prawo i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło AUREUS 1794 POLONIA..
I-/II+
UNC-/EF+
20 000 zł
17 000 zł
399 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1781, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło STANISLAUS AUG DG REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1781, poniżej lite..
10 000 zł
400 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat, 1782, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1782, poniżej li..
III-
VF-
6 000 zł
4 800 zł
401 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1787, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo, napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1787, poniżej lit..
10 000 zł
10 500 zł
402 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1789, Warszawa, Aw: Głowa króla w prawo i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / POLONIAE / ANNO / 1789, poniżej li..
12 500 zł
10 000 zł
403 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1791, Warszawa, Aw: Głowa króla ze wstążką we włosach w prawo i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Napis w wieńcu AUREUS / NUMMUS / ANNO / 1791,..
20 000 zł
22 000 zł
404 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi i kropka po dacie, srebro 28.01 g, Plage 379, Dav. 1618, minimalnie justowany, patyna
6 000 zł
405 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, bez kropek, srebro 27.69 g, Plage 380, Dav. 1618, mennicza wada blachy, ciemna patyna
4 000 zł
406 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1775, Warszawa, odmiana z napisem LITH, srebro 27,70 g, Plage 391, Dav. 1619, rysy w tle, nierówna ciemna patyna
3 000 zł
3 000 zł
407 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa, odmiana z dłuższym wieńcem, srebro 27.34 g, Plage 408, Dav. 1621, drobne rysy w tle, ciemna patyna
1 400 zł
1 650 zł
408 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar (sześciozłotowy) 1794, Warszawa, duża tarcza herbowa, z prawej strony gałązka lauru na wysokości litery R, srebro 24.03 g, Plage 373, Dav. 1623, patyna
2 000 zł
409 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar (sześciozłotowy) 1794, Warszawa, mniejsza tarcza herbowa, z prawej strony krótka gałązka lauru na wysokości litery A, Plage nieopisuje tej odmiany, Dav. 1623, d..
1 750 zł
1 400 zł
410 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1772, Warszawa, wstążka we włosach króla dłuższa, Plage 356, mimo małego defektu wybicia bardzo efektowna moneta, pięknie zachowana
5 000 zł
8 000 zł
411 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1774, Warszawa, Plage 359, nienotowany błąd w napisie na boku monety - PUBLICA zamiast PUBLICAE, rzadki rocznik, patyna
III+/II-
VF+/EF-
10 000 zł
8 000 zł
412 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1775, Warszawa, Plage 360, rzadki i pięknie zachowany, w cenniku Berezowskiego 40 złotych
7 500 zł
9 500 zł
413 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1776, Warszawa, Plage 361, minimalna wada blachy, ale wyśmienity stan zachowania
8 000 zł
11 000 zł