Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  POLSKA  August II 1697-1733
364 August II 1697-1733
dukat 1728, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu pięciopolowa tarcza herbowa, poniżej litery I.G.S., w otoku napis, złoto 3.46 g, Kahnt 7..
20 000 zł
26 000 zł
365 August II 1697-1733
talar 1710, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.01 g, Kahnt 108, Schnee 1009, bardzo ładny, patyna
10 000 zł
11 000 zł
366 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.19 g, Kahnt 274, Schnee 1011, ładnie zachowany, delikatna patyna
5 000 zł
4 000 zł
367 August II 1697-1733
gulden (2/3 talara) 1701, Drezno, Kahnt 119, ładny patyna
1 500 zł
2 200 zł
368 August II 1697-1733
gulden (2/3 talara) 1704, Drezno, odmiana ze starszym popiersiem, Kahnt 122, delikatne ślady czyszczenia, ale ładnie zachowany
1 500 zł
2 600 zł
369 August II 1697-1733
1/24 talara 1709, Drezno, na awersie monogram AR, Kahnt 190, ciemna patyna
200 zł
160 zł
370 August II 1697-1733
szeląg 1715, Gdańsk, Kahnt 339, T. 6, mennicza wada bicia, ale bardzo dużo połysku menniczego, bardzo rzadki
750 zł
600 zł
371 August II 1697-1733
halerz 1723, Drezno, odmiana z hakiem pod jabłkiem i IGS pod tarczą, Kahnt 225, piękny
150 zł
460 zł