Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
353 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1688, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R PR, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDAN, złoto 3.46 g,.. |
II+ EF+ |
30 000 zł 24 000 zł
354 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, cyfry 1 - 8 i litery S - B po bokach tarczy herbowej, wybity lekko uszkodzonym stemplem, bardzo ładny egzemplarz, delikatna patyna |
II+ EF+ |
2 500 zł 3 200 zł
355 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, rzadka odmiana bez liter S B, T. 6 |
III VF |
1 250 zł 1 600 zł
356 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1677, Bydgoszcz, bez inicjałów podskarbiego, patyna |
II- EF- |
200 zł 260 zł
357 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1678, Bydgoszcz, bez inicjałów podskarbiego, drobna mennicza wada blachy |
II- EF- |
200 zł 240 zł
358 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1680 / TLB, Bydgoszcz, moneta wybita lekko uszkodzonym stemplem, ale bardzo ładna |
II+/I- EF+/UNC- |
300 zł 300 zł
359 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1681 / TLB, Bydgoszcz, na awersie błąd w napisie RFX, na rewersie charakterystycznie uszkodzone litery E, bardzo ładny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
300 zł 380 zł
360 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1681 / TLB, Bydgoszcz |
II- EF- |
150 zł 200 zł
361 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1682 / TLB, Bydgoszcz, moneta wybita z końca blachy, delikatna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł | |
362 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1685, Kraków, wada blachy - perforacja, delikatna patyna |
II- EF- |
300 zł 240 zł
363 | Jan III Sobieski 1674-1696 trojak 1685, Kraków, Iger K.85.1.b (R3), mennicza wada bicia, rzadki |
III VF |
700 zł 560 zł