Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
372 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, złoto 3.48 g, Kahnt 637, Merseburger 1696, na awersie minimalna wada blachy, ale ładnie zachowany, patyna |
6 000 zł 7 200 zł
373 | August III 1733-1763 dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.42 g, Kahnt 663 wariant b - małe popiersie z płaszczem przykrywającym zbro.. |
II- EF- |
12 500 zł 12 500 zł
374 | August III 1733-1763 dwutalar 1737, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 58.35 g, Kahnt 527, Schnee 1025, bardzo rzadka moneta wybita st.. |
25 000 zł 26 000 zł
375 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.81 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ C, rewers typ 2, ciemna patyna |
5 000 zł 4 000 zł
376 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 29.05 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ D, rewers typ 5 |
III+/II- VF+/EF- |
5 000 zł 5 200 zł
377 | August III 1733-1763 talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.97 g, Kahnt 675 wariant d - wysokie popiersie i sygnatura OE na zbroi, S.. |
5 000 zł 5 500 zł
378 | August III 1733-1763 złotówka = 30 groszy (gulden) 1762, Gdańsk, Kahnt 719 wariant a, minimalne justowanie |
III/III+ VF/VF+ |
1 750 zł | |
379 | August III 1733-1763 złotówka = 30 groszy (gulden) 1763, Gdańsk, Kahnt 720, bardzo ładny egzemplarz ze złocistą patyną |
II+ EF+ |
3 000 zł 3 200 zł
380 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 wariant b - małe popiersie, szeroka koroną nad tarczą herbową, kropką z prawej strony litery T, moneta z dużym połyskiem menniczym |
500 zł 550 zł
381 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Kahnt 688 wariant d - masywne popiersie i duże litery w napisach, ładnie zachowany |
400 zł 650 zł
382 | August III 1733-1763 ort 1759, Gdańsk, rzadsza odmiana z literami CHS pod herbem Gdańska, Kahnt 722 wariant c - rozeta spinająca płaszcz, drobna wada mennicza na awersie, ale wyśmienicie .. |
I- UNC- |
5 000 zł | |
383 | August III 1733-1763 ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 wariant a - mały wieniec, moneta wybita z końca blachy, patyna |
II- EF- |
1 250 zł 1 000 zł
384 | August III 1733-1763 ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 wariant b - duży wieniec, drobna wada mennicza bicia, delikatna patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 250 zł | |
385 | August III 1733-1763 ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 wariant a - mały wieniec |
1 000 zł 900 zł
386 | August III 1733-1763 ort 1760, Gdańsk, rzadsza odmiana bez miecza i wieńca, Kahnt 723 wariant b - gałązki palmowe rozstawione szeroko, mennicza wada blachy, patyna |
III VF |
750 zł 650 zł
387 | August III 1733-1763 1/3 talara 1751, Drezno, Kahnt 554, moneta wybita z końcówki blachy, patyna |
III VF |
500 zł 450 zł
388 | August III 1733-1763 szóstak 1756, Lipsk, Kahnt 693 wariant l - szerokie popiersie z płaską koroną |
250 zł 280 zł
389 | August III 1733-1763 trojak 1754, Lipsk, Iger Li.54.1.a (R1), Kahnt 695 wariant f - szerokie popiersie z rzemykami na ramionach, bardzo ładnie zachowany, patyna |
II+ EF+ |
750 zł 600 zł
390 | August III 1733-1763 trojak 1754, Lipsk, Iger Li.54.1.a (R1), Kahnt 695 wariant f - szerokie popiersie z rzemykami na ramionach |
300 zł 360 zł
391 | August III 1733-1763 trojak 1758, Gdańsk, Iger G.758.1.a (R), Kahnt 735, bardzo ładny, patyna |
600 zł 650 zł