Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  POLSKA  August III 1733-1763
372 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, złoto 3.48 g, Kahnt 637, Merseburger 1696, na awersie minimalna wada blachy, ale ładnie zachowany, patyna
6 000 zł
7 200 zł
373 August III 1733-1763
dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.42 g, Kahnt 663 wariant b - małe popiersie z płaszczem przykrywającym zbro..
12 500 zł
12 500 zł
374 August III 1733-1763
dwutalar 1737, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 58.35 g, Kahnt 527, Schnee 1025, bardzo rzadka moneta wybita st..
25 000 zł
26 000 zł
375 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.81 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ C, rewers typ 2, ciemna patyna
5 000 zł
4 000 zł
376 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 29.05 g, Kahnt 675, Schnee 1037 awers typ D, rewers typ 5
III+/II-
VF+/EF-
5 000 zł
5 200 zł
377 August III 1733-1763
talar 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.97 g, Kahnt 675 wariant d - wysokie popiersie i sygnatura OE na zbroi, S..
5 000 zł
5 500 zł
378 August III 1733-1763
złotówka = 30 groszy (gulden) 1762, Gdańsk, Kahnt 719 wariant a, minimalne justowanie
III/III+
VF/VF+
1 750 zł
379 August III 1733-1763
złotówka = 30 groszy (gulden) 1763, Gdańsk, Kahnt 720, bardzo ładny egzemplarz ze złocistą patyną
3 000 zł
3 200 zł
380 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 wariant b - małe popiersie, szeroka koroną nad tarczą herbową, kropką z prawej strony litery T, moneta z dużym połyskiem menniczym
500 zł
550 zł
381 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, Kahnt 688 wariant d - masywne popiersie i duże litery w napisach, ładnie zachowany
400 zł
650 zł
382 August III 1733-1763
ort 1759, Gdańsk, rzadsza odmiana z literami CHS pod herbem Gdańska, Kahnt 722 wariant c - rozeta spinająca płaszcz, drobna wada mennicza na awersie, ale wyśmienicie ..
5 000 zł
383 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 wariant a - mały wieniec, moneta wybita z końca blachy, patyna
1 250 zł
1 000 zł
384 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 wariant b - duży wieniec, drobna wada mennicza bicia, delikatna patyna
II-/III+
EF-/VF+
1 250 zł
385 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 wariant a - mały wieniec
1 000 zł
900 zł
386 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, rzadsza odmiana bez miecza i wieńca, Kahnt 723 wariant b - gałązki palmowe rozstawione szeroko, mennicza wada blachy, patyna
750 zł
650 zł
387 August III 1733-1763
1/3 talara 1751, Drezno, Kahnt 554, moneta wybita z końcówki blachy, patyna
500 zł
450 zł
388 August III 1733-1763
szóstak 1756, Lipsk, Kahnt 693 wariant l - szerokie popiersie z płaską koroną
250 zł
280 zł
389 August III 1733-1763
trojak 1754, Lipsk, Iger Li.54.1.a (R1), Kahnt 695 wariant f - szerokie popiersie z rzemykami na ramionach, bardzo ładnie zachowany, patyna
750 zł
600 zł
390 August III 1733-1763
trojak 1754, Lipsk, Iger Li.54.1.a (R1), Kahnt 695 wariant f - szerokie popiersie z rzemykami na ramionach
300 zł
360 zł
391 August III 1733-1763
trojak 1758, Gdańsk, Iger G.758.1.a (R), Kahnt 735, bardzo ładny, patyna
600 zł
650 zł