Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
354 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, cyfry 1 - 8 i litery S - B po bokach tarczy herbowej, wybity lekko uszkodzonym stemplem, bardzo ładny egzemplarz, delikatna patyna |
II+ EF+ |
2 500 zł 3 200 zł
355 | Jan III Sobieski 1674-1696 ort 1677, Bydgoszcz, rzadka odmiana bez liter S B, T. 6 |
III VF |
1 250 zł 1 600 zł
356 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1677, Bydgoszcz, bez inicjałów podskarbiego, patyna |
II- EF- |
200 zł 260 zł
357 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1678, Bydgoszcz, bez inicjałów podskarbiego, drobna mennicza wada blachy |
II- EF- |
200 zł 240 zł
358 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1680 / TLB, Bydgoszcz, moneta wybita lekko uszkodzonym stemplem, ale bardzo ładna |
II+/I- EF+/UNC- |
300 zł 300 zł
359 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1681 / TLB, Bydgoszcz, na awersie błąd w napisie RFX, na rewersie charakterystycznie uszkodzone litery E, bardzo ładny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
300 zł 380 zł
360 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1681 / TLB, Bydgoszcz |
II- EF- |
150 zł 200 zł
361 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1682 / TLB, Bydgoszcz, moneta wybita z końca blachy, delikatna patyna |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł | |
362 | Jan III Sobieski 1674-1696 szóstak 1685, Kraków, wada blachy - perforacja, delikatna patyna |
II- EF- |
300 zł 240 zł
363 | Jan III Sobieski 1674-1696 trojak 1685, Kraków, Iger K.85.1.b (R3), mennicza wada bicia, rzadki |
III VF |
700 zł 560 zł
364 | August II 1697-1733 dukat 1728, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis w otoku, Rw: W wieńcu pięciopolowa tarcza herbowa, poniżej litery I.G.S., w otoku napis, złoto 3.46 g, Kahnt 7.. |
II- EF- |
20 000 zł 26 000 zł
365 | August II 1697-1733 talar 1710, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.01 g, Kahnt 108, Schnee 1009, bardzo ładny, patyna |
10 000 zł 11 000 zł
366 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.19 g, Kahnt 274, Schnee 1011, ładnie zachowany, delikatna patyna |
II+ EF+ |
5 000 zł 4 000 zł
367 | August II 1697-1733 gulden (2/3 talara) 1701, Drezno, Kahnt 119, ładny patyna |
1 500 zł 2 200 zł
368 | August II 1697-1733 gulden (2/3 talara) 1704, Drezno, odmiana ze starszym popiersiem, Kahnt 122, delikatne ślady czyszczenia, ale ładnie zachowany |
1 500 zł 2 600 zł
369 | August II 1697-1733 1/24 talara 1709, Drezno, na awersie monogram AR, Kahnt 190, ciemna patyna |
III VF |
200 zł 160 zł
370 | August II 1697-1733 szeląg 1715, Gdańsk, Kahnt 339, T. 6, mennicza wada bicia, ale bardzo dużo połysku menniczego, bardzo rzadki |
750 zł 600 zł
371 | August II 1697-1733 halerz 1723, Drezno, odmiana z hakiem pod jabłkiem i IGS pod tarczą, Kahnt 225, piękny |
I- UNC- |
150 zł 460 zł
372 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, złoto 3.48 g, Kahnt 637, Merseburger 1696, na awersie minimalna wada blachy, ale ładnie zachowany, patyna |
6 000 zł 7 200 zł
373 | August III 1733-1763 dukat 1754, Lipsk, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.42 g, Kahnt 663 wariant b - małe popiersie z płaszczem przykrywającym zbro.. |
II- EF- |
12 500 zł 12 500 zł