Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
334 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657/6, Gdańsk, na awersie w polu punca kolekcjonerska Pilawa, delikatna patyna |
II- EF- |
1 250 zł 2 700 zł
335 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, bez obwódek po obu stronach monety, na awersie w polu kolekcjonerska punca Pilawa |
600 zł 2 100 zł
336 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, obwódki po obu stronach monety |
III VF |
400 zł 1 400 zł
337 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Gdańsk, piękny, bardzo czytelnie wybity |
II+ EF+ |
2 000 zł 3 300 zł
338 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1667, Bydgoszcz, drobna wada mennicza krążka, ładny połysk menniczy |
II+ EF+ |
500 zł 400 zł
339 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1667, Bydgoszcz, na rewersie ślad dwukrotnego uderzenia stempla |
II- EF- |
300 zł 240 zł
340 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1668, Bydgoszcz |
II- EF- |
300 zł 500 zł
341 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1656, Lwów, H-Cz. 2087 (R5), T. 40, moneta wybita z charakterystycznymi wadami menniczymi, bardzo rzadka, delikatna patyna |
III VF |
1 500 zł 9 000 zł
342 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1660, Kraków, litery TLB pod tarczami herbowymi, mennicze wady blachy |
125 zł 190 zł
343 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1661, Lwów, litery GB - A pod tarczami herbowymi, patyna |
III VF |
150 zł 200 zł
344 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1664, Kraków, omyłkowo nominał IV zamiast VI |
III- VF- |
200 zł 1 000 zł
345 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1666, Bydgoszcz, litery A - T pod tarczami herbowymi, ładny portret króla, ślady ciemnej patyny |
II- EF- |
125 zł 300 zł
346 | Jan II Kazimierz 1649-1668 szóstak 1666, Wilno, Ivanauskas 7JK15-2, rzadki |
III VF |
250 zł 280 zł
347 | Jan II Kazimierz 1649-1668 trojak 1662, Kraków, Iger K.62.1.d (R2), charakterystyczne dla tych monet wady blachy, rzadki |
750 zł 750 zł
348 | Jan II Kazimierz 1649-1668 trojak 1662, Kraków, Iger K.61.1.e (R2), charakterystyczne dla tych monet wady blachy, rzadki |
III- VF- |
750 zł | |
349 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwugrosz 1652, Gdańsk, T. 8, rzadki typ monety w ładnym stanie zachowania |
III VF |
400 zł 1 100 zł
350 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1659, Poznań, T. 24, mennicza wada bicia, delikatna patyna, bardzo rzadki |
III VF |
600 zł 760 zł
351 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1661, Poznań, T. 8, rzadki, lekko niedobity, ale z bardzo ładnym połyskiem menniczym |
II/II+ EF/EF+ |
400 zł 420 zł
352 | Jan II Kazimierz 1649-1668 duży szeląg miedziany 1650, Bydgoszcz, T. 3, umyty, dość rzadki typ monety |
III VF |
400 zł 700 zł
353 | Jan III Sobieski 1674-1696 dukat 1688, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN III D G REX POL M D L R PR, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDAN, złoto 3.46 g,.. |
II+ EF+ |
30 000 zł 24 000 zł