Aukcja nr 53
USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
314 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, bardzo ładny |
II+ EF+ |
400 zł 320 zł
315 | Władysław Zygmuntowicz jako car Rosji 1610-1612 kopiejka, bez daty, Moskwa, egzemplarz z dobrze czytelnym imieniem króla |
300 zł 320 zł
316 | Władysław IV Waza 1632-1648 dukat 1643, Gdańsk, Aw: Popiersie w prawo, wokoło napis VLAD IV D G REX POL M D L RVS PR, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AVREA CIVITATIS GEDANEN, złoto 3.50 g, H.. |
II- EF- |
25 000 zł 42 000 zł
317 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1634, Bydgoszcz, srebro 28.36 g, Dav. 4326, T. 8, przy popiersiu lekko wygładzone tło |
III VF |
3 500 zł 3 800 zł
318 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1634, Toruń, srebro 28.48 g, Dav. 4374, T. 18, rzadki rocznik, patyna |
III VF |
10 000 zł | |
319 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1640, Gdańsk, srebro 28.94 g, odmiana z 7 listkami w gałązce nad herbem, Dav. 4356, T. 10, ładny portret króla, delikatna patyna |
12 500 zł 12 500 zł
320 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1652, Poznań, Aw: Popiersie i napis wokoło IOAN CASIM D G REX POL & SVEC M D L R P, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło MONET AVREA R herb Wieniawa EGN POLON, .. |
125 000 zł 105 000 zł
321 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1651, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & S M D L R, Rw: Herb Gdańska poniżej litery G - R i data, napis wokoło MON AUREA CI.. |
III VF |
12 500 zł 11 000 zł
322 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1653/1, Gdańsk, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOA CAS D G R POL & SUE M D L R P, Rw: Herb Gdańska, niżej litery G - R, napis wokoło MON AUREA CIVIT.. |
15 000 zł 13 000 zł
323 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Bydgoszcz, ciekawa odmiana - brak cyfry 1 w dacie |
III VF |
250 zł 200 zł
324 | Jan II Kazimierz 1649-1668 złotówka próbna 1668, Bydgoszcz? Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CASIMIRVS herb Ślepowron D G REX POL & SVE, Rw: Ozdobna tarcza herbowa, poniżej w kar.. |
II- EF- |
90 000 zł | |
325 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, T. 7, rzadka odmiana z cyframi 1-8, wyśmienity stan zachowania, patyna |
I- UNC- |
4 000 zł 11 000 zł
326 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Wschowa, drobne rysy w tle, patyna |
500 zł 1 200 zł
327 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1652, Wschowa, patyna |
III VF |
300 zł 600 zł
328 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Poznań, T. 4, rzadki, ciemna patyna |
600 zł 1 300 zł
329 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, mały defekt krążka, ale bardzo ładny, delikatna patyna |
II- EF- |
800 zł 720 zł
330 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, duża głowa króla |
III+/II- VF+/EF- |
500 zł 1 500 zł
331 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, mała głowa króla, ciemna patyna |
III VF |
500 zł 1 000 zł
332 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, T. 4, moneta wybita z charakterystycznymi wadami menniczymi, rzadka i ładnie zachowana |
III VF |
2 500 zł 4 400 zł
333 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, ciemna patyna |
400 zł 850 zł