Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  POLSKA
214 Zygmunt II August 1545-1572
denar 1548, Wilno, srebro 0.24 g, Ivanauskas 2SA6-4, T.40, rzadki, ślady zielonkawej patyny
800 zł
640 zł
215 Zygmunt II August 1545-1572
denar 1556, Wilno, Ivanauskas 2SA15-6, T. 5, patyna
300 zł
216 Zygmunt II August 1545-1572
obol 1547, Wilno, Aw: Monogram królewski, Rw: Herb Kolumny, powyżej data, srebro 0.29 g, Ivanauskas 1SA5-3, T. 80, bardzo ładny i bardzo rzadki, patyna
2 500 zł
2 500 zł
217 Bezkrólewie 1573
denar 1573, Gdańsk, kartusz tarczy herbowej z 12 łukami, T. 5, rzadki i ładnie zachowany, patyna
600 zł
218 Bezkrólewie 1573
denar 1573, Gdańsk, kartusz tarczy herbowej z 7 łukami, T. 5, rzadki i ładnie zachowany, patyna
400 zł
219 Gdańsk w oblężeniu 1577
grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta z kawką na rewersie, wybita w czasie, gdy zarządcą mennicy był W. Tallemann, T.12, jak na ten typ monety bardzo ładnie zachowany
2 500 zł
2 700 zł
220 Gdańsk w oblężeniu 1577
grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, wybity w czasie gdy zarządcą mennicy był K. Goebl, na awersie głowa Chrystusa przerywa wewnętrzną obwódkę, T. 2.50
1 000 zł
1 100 zł
221 Stefan Batory 1576-1586
talar 1580, Olkusz, Aw: Półpostać króla w prawo, po bokach data i napis wokoło STEPHANVS D G REX POLONIAE, Rw: Korona pomiędzy cyframi daty, niżej dwie tarcze herbowe..
200 000 zł
230 000 zł
222 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1580, Olkusz, na rewersie herb Batorych przedziela datę, Iger O.80.1.b (R4), rzadki
III-
VF-
1 250 zł
2 000 zł
223 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1581, Wilno, herb Leliwa pod popiersiem króla, Iger V.81.3.c (R), Ivanauskas 4SB28-11
III+/II-
VF+/EF-
400 zł
380 zł
224 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1582, Wilno, Iger V.82.1.b (R), Ivanauskas 4SB34-14, mennicza wada blachy, patyna
300 zł
300 zł
225 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1579, Olkusz, Aw: Duża głowa króla w prawo i napis wokoło STEPHANVS D G REX P...NIAE, Rw: Orzeł z herbem Batorych na piersiach i napis wokoło GROSSVS NO REG POL..
4 000 zł
4 100 zł
226 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1579, Olkusz, Aw: Mała głowa króla w prawo i napis wokoło STEPHANVS D G REX POLON, Rw: Orzeł z herbem Batorych na piersi i napis wokoło GROSSVS NO REG POLO, men..
3 000 zł
227 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1579, Gdańsk, ładnie zachowany
I-/II+
UNC-/EF+
900 zł
840 zł
228 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1581, Ryga, pełna data po bokach herbu Rygi, Gerbaszewski 3.12, na awersie mennicza wada blachy, ale bardzo ładny, patyna
500 zł
850 zł
229 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1580, Olkusz, Aw: Monogram królewski z herbem Batorych pod koroną i napis wokoło STEPHA D G REX POL, Rw: Pod tarczami herbowymi herb Glaubicz i napis wokoło SO..
1 000 zł
1 800 zł
230 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1581, Gdańsk
300 zł
260 zł
231 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1583, Wilno, Ivanauskas 2SB24-5, moneta bita na walcach, ładnie zachowana, patyna
250 zł
1 200 zł
232 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1629, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod popiersiem króla, srebro 28.76 g, Dav. 4316, T. 6, ładnie zachowany
5 000 zł
6 000 zł
233 Zygmunt III Waza 1587-1632
talar 1630 (?), Bydgoszcz, odmiana z wąskim popiersiem króla, srebro 27.83 g, Dav. 4315, T. 6, drobna wada bicia, nierówna, ciemna patyna
4 000 zł
3 200 zł