Aukcja nr 49 (49-50)
USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
303 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1627, Bydgoszcz, srebro 28.56 g, Dav. 4315, T. 6, ładny egzemplarz z patyną |
II- EF- |
7 000 zł 8 000 zł
304 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod tarczą herbową, srebro 29.05 g, Dav. 4315, T. 6, ładny |
II- EF- |
6 000 zł 7 000 zł
305 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, odmiana z herbem podskarbiego pod popiersiem króla, srebro, 28.71 g, Dav. 4315, T. 6 |
5 000 zł 4 000 zł
306 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, ciekawa odmiana z leżącą 9-tką w dacie, srebro 28.07 g, Dav. 4316, T. 6, ciemna patyna |
5 500 zł 7 500 zł
307 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, odmiana z wąskim popiersiem króla bez kokardy, srebro 28.76 g, Dav. 4315, T. 6, pięknie zachowany z dużym lustrem menniczym |
II+ EF+ |
10 000 zł 24 000 zł
308 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, odmiana z szerokim popiersiem króla, srebro 28.84 g, Dav. 4316, T.6, wielobarwna patyna |
5 500 zł 7 000 zł
309 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, odmiana z wąskim popiersiem króla i kokardą na plecach, srebro 28.14 g, Dav. 4315, T. 6, drobna wada krążka, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
5 500 zł 6 500 zł
310 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, popiersie króla z kryzą, dwukropek i rozetka kończą napis na awersie, bardzo ładny z patyną |
II+ EF+ |
750 zł 1 700 zł
311 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, popiersie króla z kryzą, dwukropek i rozetka kończą napis na awersie, bardzo ładny |
II+ EF+ |
750 zł 850 zł
312 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1619, Gdańsk, kropka i krzyżyk kończą napis na awersie, rzadki i ładnie zachowany |
II+/I- EF+/UNC- |
1 000 zł 2 400 zł
313 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz, końcówka napisu PRVS : M + na awersie, ładnie zachowany |
300 zł | |
314 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Bydgoszcz, końcówka napisu PRV : M i rozetka na awersie, ładny z dużym lustrem menniczym |
350 zł 750 zł
315 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Bydgoszcz, końcówka napisu PRV M + na awersie i dodatkowo krzyżyki po bokach tarczy herbowej, bardzo ładny |
II+ EF+ |
350 zł 360 zł
316 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Bydgoszcz, końcówka napisu PRV : M i ozdobny krzyżyk na awersie |
II- EF- |
250 zł 320 zł
317 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, rzadka odmiana z pełną data na rewersie, bardzo ładny, patyna |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 400 zł
318 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, na awersie końcówka napisu L R PR, piękny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
600 zł 1 100 zł
319 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, na awersie końcówka napisu L R PR, bardzo ładny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
600 zł 700 zł
320 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, na awersie końcówka napisu L R PRV, bardzo ładny |
II+ EF+ |
500 zł 800 zł
321 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, na awersie końcówka napisu L R PR, moneta wybita nieco uszkodzonym stemplem |
II- EF- |
500 zł 480 zł
322 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1624/3, Gdańsk, piękny egzemplarz |
I UNC |
1 000 zł 3 400 zł