Aukcja nr 49 (49-50)
USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
501 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 próbny dukat 1765, Warszawa, odmiana z małą literką L na ramieniu, XIX wieczny odlew cyzelowany, złoto, 4.05 g, egzemplarz był w kolekcji Frankiewicza poz. 854 a nast.. |
8 000 zł 7 600 zł
502 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1789, Warszawa, dukat 1789, Warszawa, Aw: Głowa i napis wokoło STANISLAUS AUG D G REX POL M D L, Rw: Wieniec i napis w 5 wierszach AUREUS NUMMUS POLONIAE ANNO 1.. |
III VF |
10 000 zł 11 000 zł
503 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, kropki po lite- rach F - S, srebro 27.92 g, Plage 381, Dav. 1618, ładny i efekt.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
7 500 zł 8 000 zł
504 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, bez kropek po literach F - S, srebro 27.94 g, Plage 381, Dav. 1618, ładnie zach.. |
II- EF- |
7 500 zł 9 500 zł
505 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana z kropką po COLONIEN i po dacie, srebro 27.65 g, Plage 379, Dav. 1618, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
3 500 zł 3 600 zł
506 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, bez kropek po literach F - S, srebro 27.65 g, Plage 381, Dav. 1618, patyna |
III VF |
3 000 zł 2 600 zł
507 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, kropki po literach F- S, srebro 27.94 g, Plage 381, Dav. 1618, uszkodzony rant,.. |
2 500 zł 2 800 zł
508 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1768, Warszawa, odmiana z literami I - S i z napisem na rancie FIDEI PUBLICAE PIGNUS, srebro 27.81 g, Plage 383, bardzo rzadki w cenniku Berezowskiego wyceniony.. |
25 000 zł 32 000 zł
509 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1774, Warszawa, srebro 27.96 g, Plage 390, Dav. 1619, justowanie na awersie, rzadki |
III+/II- VF+/EF- |
7 000 zł 10 000 zł
510 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1776, Warszawa, odmiana z napisem LITH, srebro 27.94 g, Plage -, H.Cz. - , bardzo rzadki, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 150 złotych, justowany |
III VF |
6 000 zł 8 500 zł
511 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1782, Warszawa, srebro 28.03 g, Plage 403, Dav. 1619, na awersie punca Potockich, rzadki, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 125 złotych, lekko justowany z dr.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
8 000 zł 11 000 zł
512 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1788, Warszawa, odmiana z krótszym wieńcem, srebro 27.51 g, Plage 407, Dav. 1621, drobna mennicza wada obrzeża, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
1 750 zł 3 400 zł
513 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny zwany \Targowickim\" 1793 |
II/II- EF/EF- |
15 000 zł 12 000 zł
514 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar historyczny zwany \Targowickim\" 1793 |
II-/III+ EF-/VF+ |
12 000 zł | |
515 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1767, Warszawa, Plage 350, na rewersie nieco nierównomierna patyna |
II- EF- |
5 000 zł 6 500 zł
516 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1774, Warszawa, Plage 359, bardzo rzadki rocznik, w cenniku Berezowskiego wyceniony na 60 złotych, drobne wady mennicze krążka |
III/III+ VF/VF+ |
5 000 zł 7 000 zł
517 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1776, Warszawa, Plage 328 |
III VF |
500 zł 650 zł
518 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1781, Warszawa, Plage 333, lekko justowana |
750 zł 850 zł
519 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1786, Warszawa, Plage 294, rzadszy rocznik |
750 zł 2 400 zł
520 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 złotówka 1790, Warszawa, Plage 298, ładna, minimalnie justowana |
400 zł 750 zł