Aukcja nr 49 (49-50)

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
Jesteś w: A49  POLSKA  Jan II Kazimierz 1649-1668
462 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1658, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis wokoło IOH CAS D G R POL & SUEC M D L R P, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDANENS, złoto 3.45 g. H-Cz. 2..
30 000 zł
44 000 zł
463 Jan II Kazimierz 1649-1668
dukat 1661, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis wokoło IOH CAS D G R POL & SUEC M D L R P, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDANENS, złoto 3.41 g, H-Cz. 2..
10 000 zł
13 000 zł
464 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort bez roku (1656 r.), Toruń, Ahl. 1, okupacyjna moneta z popiersiem Karola Gustawa, dużo lustra menniczego, rzadki w tym stanie zachowania
3 000 zł
5 000 zł
465 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1660, Gdańsk, mennicza wada bicia
800 zł
850 zł
466 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1661, Toruń, moneta wybita nieco uszkodzonym stemplem
1 000 zł
1 400 zł
467 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1663, Gdańsk, T. 2, lekko niedobity, ale z ładnym blaskiem menniczym, patyna
900 zł
1 000 zł
468 Jan II Kazimierz 1649-1668
ort 1664, Kraków, rzadki rocznik
400 zł
480 zł
469 Jan II Kazimierz 1649-1668
półtorak 1652, Wilno, cyfra 06 w jabłku królewskim, H-Cz. 2025 (R6), Ivanauskas 5JK2-2, T. 20, bardzo rzadki, patyna
3 000 zł
7 000 zł
470 Jan II Kazimierz 1649-1668
półtorak 1661, Lwów, na awersie litery GBA, H-Cz. 10343 (R8), ekstremalnie rzadki
III-
VF-
1 250 zł
1 800 zł
471 Jan II Kazimierz 1649-1668
półtorak 1661, Poznań, T. 8, rzadki i bardzo ładny
500 zł
900 zł
472 Jan II Kazimierz 1649-1668
półtorak 1666, Poznań, H-Cz. 2300 (R6), T. 40, bardzo rzadki, patyna
800 zł
1 500 zł