Aukcja nr 49 (49-50)
USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
462 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1658, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis wokoło IOH CAS D G R POL & SUEC M D L R P, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDANENS, złoto 3.45 g. H-Cz. 2.. |
I UNC |
30 000 zł 44 000 zł
463 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1661, Gdańsk, Aw: Popiersie i napis wokoło IOH CAS D G R POL & SUEC M D L R P, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVITAT GEDANENS, złoto 3.41 g, H-Cz. 2.. |
III VF |
10 000 zł 13 000 zł
464 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort bez roku (1656 r.), Toruń, Ahl. 1, okupacyjna moneta z popiersiem Karola Gustawa, dużo lustra menniczego, rzadki w tym stanie zachowania |
3 000 zł 5 000 zł
465 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Gdańsk, mennicza wada bicia |
800 zł 850 zł
466 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1661, Toruń, moneta wybita nieco uszkodzonym stemplem |
1 000 zł 1 400 zł
467 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Gdańsk, T. 2, lekko niedobity, ale z ładnym blaskiem menniczym, patyna |
II- EF- |
900 zł 1 000 zł
468 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1664, Kraków, rzadki rocznik |
III VF |
400 zł 480 zł
469 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1652, Wilno, cyfra 06 w jabłku królewskim, H-Cz. 2025 (R6), Ivanauskas 5JK2-2, T. 20, bardzo rzadki, patyna |
II- EF- |
3 000 zł 7 000 zł
470 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1661, Lwów, na awersie litery GBA, H-Cz. 10343 (R8), ekstremalnie rzadki |
III- VF- |
1 250 zł 1 800 zł
471 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1661, Poznań, T. 8, rzadki i bardzo ładny |
500 zł 900 zł
472 | Jan II Kazimierz 1649-1668 półtorak 1666, Poznań, H-Cz. 2300 (R6), T. 40, bardzo rzadki, patyna |
III VF |
800 zł 1 500 zł