Aukcja nr 49 (49-50)

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
Jesteś w: A49  POLSKA  August II 1697-1733
475 August II 1697-1733
dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Król na koniu w prawo, Rw: Pod koroną napis F A E S / EL IN REG / POLONIARUM / D 17/27 IUN / Ao 1697, złoto 3.44 g, Kahnt 241, Mer..
8 000 zł
6 400 zł
476 August II 1697-1733
talar 1697, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Tarcza herbowa, srebro 28.90 g, Kant 101, Schnee 985, patyna, moneta przyszłego króla Polski Augusta II
III+/II-
VF+/EF-
5 000 zł
4 000 zł
477 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.03 g, Kahnt 274, Schnee 1011, patyna
III+/II-
VF+/EF-
3 500 zł
2 800 zł
478 August II 1697-1733
talar zaślubinowy 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca, srebro 28,90 g, Kahnt 309, Schnee 1020, moneta wybita z okazji zaślubin królewicza Fryderyka..
7 000 zł
479 August II 1697-1733
talar 1722, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Dwie tarcze herbowe, srebro 29.05 g, Kahnt 109, Schnee 1015, na awersie grafitti w tle, patyna
III+/II-
VF+/EF-
6 000 zł
6 500 zł
480 August II 1697-1733
talar okolicznościowy 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys, srebro 29.11 g, Kahnt 316, Schnee 1021, moneta wybita z okazji śmierci królowej Krystyny Eberhardyny, ładny..
12 500 zł
14 000 zł
481 August II 1697-1733
talar 1729, Drezno, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Dwie tarcze herbowe, srebro 29.03 g, Kahnt 109, Schnee 1015, patyna
6 000 zł
7 000 zł
482 August II 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1706, Drezno, Kahnt 123, Dav. 821, ładne
2 000 zł
2 400 zł
483 August II 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1706, Drezno, Kahnt 123, Dav. 821, patyna
1 500 zł
484 August II 1697-1733
2/3 talara (coselgulden) 1707, Drezno, Kahnt 123, Dav. 821, patyna
1 500 zł
2 000 zł
485 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1722, Drezno, Kahnt 129, Dav. 826, patyna
2 000 zł
1 600 zł
486 August II 1697-1733
1/12 talara (dwugrosz) 1704, Lipsk, Kahnt 177
II/II-
EF/EF-
200 zł
340 zł