Aukcja nr 46
USD/PLN: 2.730 | EUR/PLN: 3.930 | data: 11-06-2011
329 | Jan II Kazimierz 1649-1668 talar 1649, Gdańsk, 28.24 g, Dav. 4358, T. 7, drobne wady blachy, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
5 000 zł 4 200 zł
330 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Bydgoszcz |
III VF |
125 zł 260 zł
331 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, ładny egzemplarz z lustrem menniczym |
150 zł 160 zł
332 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, ładnie zachowany, patyna |
150 zł 240 zł
333 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1650, Wschowa, mennicza wada blachy, patyna |
300 zł 480 zł
334 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1653, Wschowa, ciemna patyna |
500 zł 750 zł
335 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Toruń, T. 5, wada blachy, ale ładnie zachowany egzemplarz z lustrem menniczym, patyna, rzadki |
1 000 zł 1 800 zł
336 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Kraków, kwiatek pod tarczą herbową, okupacja szwedzka, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 900 zł
337 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T.2 |
II- EF- |
1 000 zł 1 800 zł
338 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, typowe dla tego rocznika ślady wybicia uszkodzonym stemplem |
II- EF- |
750 zł 1 100 zł
339 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T.2, na rewersie w wyrazie CI brak litery C typowe dla tego rocznika ślady wybicia uszkodzonym stemplem, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
500 zł 900 zł
340 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Kraków, okupacja szwedzka, odmiana bez wewnętrznych obwódek i z literami IC pod tarczą herbową, patyna |
400 zł 750 zł
341 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1656, Lwów, odmiana z małą głową króla, T.4, charakterystyczne dla monet lwowskich wady mennicze, rzadki i ładny jak na ten typ monety, patyna |
II- EF- |
2 500 zł 3 200 zł
342 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort bez daty (1656), Toruń, okupacja szwedzka, na awersie popiersie Karola X Gustawa i napis CAROLUS GUSTAVUS D G REX, AAJ 1, dość ładny egzemplarz, patyna |
2 000 zł 1 600 zł
343 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Kraków, odmiana z literami S - CH po bokach tarczy herbowej |
300 zł 750 zł
344 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, odmiana bez obwódek wewnętrznych i z literami TLB pod tarczą herbową |
300 zł 700 zł
345 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658/7, Gdańsk |
750 zł 600 zł
346 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Kraków, patyna |
400 zł 320 zł
347 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Gdańsk, T. 2, rewers wybity uszkodzonym stemplem, ale ładnie zachowany -szczególnie portret króla |
II- EF- |
1 000 zł 1 100 zł
348 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Kraków, ładnie zachowany |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 1 150 zł