Aukcja nr 13
USD/PLN: 3.220 | EUR/PLN: 3.720 | data: 24-05-1997
231 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Bydgoszcz, j.w., Gum. 1177, Kurp.1515 |
III VF |
60 zł 50 zł
232 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 1390, Kurp.2254 R8, H-Cz.6722R7, T.25 (?), jeden z najrzadszych ortów gdańskich |
800 zł 1 550 zł
233 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.1391, Kurp.2257 R1, rzadziejwystępujący w handlu typ orta z 1623 roku |
III- VF- |
150 zł 180 zł
234 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1623, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 1392, Kurp.2259 R |
120 zł 160 zł
235 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1625, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 1393, Kurp.2265 R |
160 zł 130 zł
236 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1596, Lublin, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum. 1150, Kurp. 1424 R5, T.50,niedobicie, bardzo rzadki typ monety |
800 zł 640 zł
237 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1623, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum.1161, Kurp.1447 R1 |
II- EF- |
80 zł 230 zł
238 | Zygmunt III Waza 1587-1632 szóstak 1623, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum.1163, Kurp.1454 R |
II- EF- |
50 zł 80 zł
239 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie i napis; na końcu napisu znak mincerza- ruszt, Rw: Herby i napis, inicjałypodskarbiego I-D, Kop.III.3b -R-, Wal.X |
III VF |
50 zł 110 zł
240 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.VIII.3a, Wal.II, patyna |
50 zł 40 zł
241 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1590, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kop.1.3 -R-, wyśmienity stan zachowania |
I UNC |
100 zł 160 zł
242 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1591, Olkusz, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.IV.la -R-, Wal.LVIII R, typ trojaka rzadziejwystępujący w handlu |
III VF |
80 zł | |
243 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1591, Poznań, Aw: Popiersie w koronie, Rw: Herby i napis, Kop.VIII.4a, Wal.III, patyna |
45 zł 40 zł
244 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1592, Poznań, j.w., Kop.VHL5 |
45 zł 50 zł
245 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1593, Malbork, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.XXIX.2, Wal.LIV, patyna |
I/II UNC/EF |
60 zł 50 zł
246 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1594, Wilno, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.III.2, Kurp.2133 R1 |
II- EF- |
50 zł 60 zł
247 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Wschowa, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.XIII.la -R-, Wal.XV, patyna |
II- EF- |
60 zł 95 zł
248 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Lublin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.XXXV -R-, Wal.LXXII |
100 zł 130 zł
249 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1595, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kop.1.8, Kurp.2514 R |
II- EF- |
40 zł 70 zł
250 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1596, Poznań, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herby i napis, Kop.XXIV.l -RR-, Wal.XXXI, T.25, odmiana napisu:SIG 3 |
200 zł 210 zł