Aukcja nr 13
USD/PLN: 3.220 | EUR/PLN: 3.720 | data: 24-05-1997
117 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1536, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Napis i herb Gdańska, Gum. 569, Kurp.498 R1 |
II- EF- |
220 zł 480 zł
118 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1539, Gdańsk, Aw: Popiersie w czepcu i koronie oraz napis, Rw: Napis i herb Gdańska, Gum.572, Kurp.521 R1 |
200 zł 160 zł
119 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1539, Gdańsk, j.w., odmiana napisu na awersie..PRV, Gum.572, Kurp.516 R1 |
III VF |
140 zł 120 zł
120 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1539, Elbląg, Aw: Napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Gum.586, Kurp.621 R1, patyna |
350 zł 460 zł
121 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1540, Gdańsk, Aw: Popiersie w czepcu i koronie oraz napis, Rw: Napis i herb Gdańska, Gum.573, Kurp.524 R1 |
III VF |
200 zł 160 zł
122 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1540, Elbląg, Aw: Napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Gum.586, Kurp.623 R1 |
350 zł 370 zł
123 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz bez daty, Głogów, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum.474, Kurp.2 R3, H-Cz.217 R2, stara patyna; rzadkiw tym stanie zachowania |
600 zł 1 100 zł
124 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1527, Kraków, Aw: Korona i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum.482, Kurp.41 R1 |
I/II UNC/EF |
80 zł 120 zł
125 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1527, Kraków, j.w., odmienny napis na awersie, Gum.482, Kurp.40 R1 |
80 zł 110 zł
126 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1528, Kraków, j.w., Gum.483, Kurp.47 R |
80 zł 85 zł
127 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1528, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z prawej strony)i napis, Gum.525, Kurp.259 R |
III VF |
60 zł 85 zł
128 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1529, Kraków, Aw: Korona i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum.484, Kurp.49 R |
I/II UNC/EF |
80 zł 90 zł
129 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1529, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z prawej strony)i napis, Gum.525, Kurp.263 R |
III VF |
60 zł 50 zł
130 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1531, Toruń, j.w., Gum.527, Kurp.293 R |
III VF |
60 zł 55 zł
131 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1533, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum.560, Kurp.451 R |
70 zł 200 zł
132 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1534, Toruń, Aw: Popiersie w czepcu i napis, Rw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony)i napis, Gum.530, Kurp.333 R |
70 zł 95 zł
133 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1534, Elbląg, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z prawej strony) i napis, Rw: Herb Elbląga i napis,Gum.582, Kurp.593 R |
II- EF- |
75 zł 130 zł
134 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1535, Elbląg, j.w., Gum.582, Kurp.598 R |
70 zł 75 zł
135 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1536, Wilno, Aw: Orzeł i napis, Rw: Pogoń i napis, odmiana z literą J, Gum 517, Kurp.209 R3 |
III VF |
200 zł 215 zł
136 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1539, Elbląg, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z prawej strony) i napis, Rw: Herb Elbląga i napis,Gum.583, Kurp.603 R |
75 zł 100 zł