Aukcja nr 37

USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
Jesteś w: A37  POLSKA
345 Jan II Kazimierz 1649-1668
szeląg miedziany 1650, Bydgoszcz, T. 6, bardzo ładny egzemplarz
II-/III+
EF-/VF+
600 zł
1 200 zł
346 Jan II Kazimierz 1649-1668
szeląg 1652, Wilno, Ivanauskas 1124:245, pięknie wybity i wyśmienicie zachowany, delikatna patyna
125 zł
260 zł
347 Jan II Kazimierz 1649-1668
szeląg 1658, Gdańsk, patyna
125 zł
130 zł
348 Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673
dwudukat (donatywa) bez daty, Toruń, Aw: Popiersie w prawo i napis MICHAEL DG REX POLO M D L RVS PR, Rw: Panorama miasta, niżej herb Torunia i litery HD - L, napis wo..
20 000 zł
55 000 zł
349 Jan III Sobieski 1674-1696
ort 1677, Bydgoszcz, patyna
III/III+
VF/VF+
350 zł
320 zł
350 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1679, Bydgoszcz, TLB na rewersie
125 zł
260 zł
351 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1682, Bydgoszcz, popiersie króla w płaszczu
III+/II-
VF+/EF-
150 zł
300 zł
352 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1682, Kraków, popiersie króla w zbroi, patyna
150 zł
250 zł
353 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1683, Bydgoszcz, odmiana z herbem Leliwa, wyśmienity egzemplarz
300 zł
1 150 zł
354 Jan III Sobieski 1674-1696
trojak 1684, Kraków, T. 2, rzadki, patyna
750 zł
720 zł
355 Jan III Sobieski 1674-1696
400 zł
420 zł
356 August II 1697-1733
dwudukat 1700, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis D G FRID AUG REX POL - DUX SAX I C M A & W, Rw: Tarcze herbowe Polski i Saksonii, niżel litery IL - H, napis w ot..
7 500 zł
6 000 zł
357 August II 1697-1733
dukat 1702, Lipsk, Aw: Król na koniu, Rw: Tarcza herbowa, złoto 3.39 g, Merseb. 1436, Fr. 2806, minimalnie gięty, patyna
7 000 zł
7 100 zł
358 August II 1697-1733
dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Merseb. 1487, Fr. 2822, złoto 3.47 g, ładne lustro mennicze
6 000 zł
7 200 zł
359 August II 1697-1733
klipa strzelecka talara 1699, Drezno, Schnee 993, Dav. 7657, 25.66 g, minimalny ślad po zawieszce, patyna
5 000 zł
5 300 zł
360 August II 1697-1733
1/3 talara (1/2 guldena) 1727, Drezno, Aw: Cyprys, Rw: Napis, Merseb. 1660, Kohl. 454, moneta wybita z okazji śmierci królowej Krystyny Eberhardyny, patyna
1 500 zł
1 200 zł
361 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb. 1696, Fr. 2865, złoto 3.48 g, minimalne uszkodzenie tła na rewersie, patyna
4 500 zł
6 200 zł
362 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1745, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Orzeł z mieczem, Merseb. 1707, Fr. 2867, złoto 3.47 g, minimalne ryski w tle, ale ładny menniczy połysk
7 500 zł
9 400 zł
363 August III 1733-1763
dukat 1754, Lipsk, H-Cz. 4711, Fr. 2855, złoto 3.46 g, giety
7 500 zł
15 000 zł
364 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Schnee 1037, awers typ b, rewers typ 3, Dav. 1617, 28.40 g, ślad po zawieszce, patyna
III/III+
VF/VF+
2 500 zł
2 400 zł