Aukcja nr 37
USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
356 | August II 1697-1733 dwudukat 1700, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis D G FRID AUG REX POL - DUX SAX I C M A & W, Rw: Tarcze herbowe Polski i Saksonii, niżel litery IL - H, napis w ot.. |
III VF |
7 500 zł 6 000 zł
357 | August II 1697-1733 dukat 1702, Lipsk, Aw: Król na koniu, Rw: Tarcza herbowa, złoto 3.39 g, Merseb. 1436, Fr. 2806, minimalnie gięty, patyna |
7 000 zł 7 100 zł
358 | August II 1697-1733 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Dwa stoły z insygniami, Merseb. 1487, Fr. 2822, złoto 3.47 g, ładne lustro mennicze |
6 000 zł 7 200 zł
359 | August II 1697-1733 klipa strzelecka talara 1699, Drezno, Schnee 993, Dav. 7657, 25.66 g, minimalny ślad po zawieszce, patyna |
5 000 zł 5 300 zł
360 | August II 1697-1733 1/3 talara (1/2 guldena) 1727, Drezno, Aw: Cyprys, Rw: Napis, Merseb. 1660, Kohl. 454, moneta wybita z okazji śmierci królowej Krystyny Eberhardyny, patyna |
1 500 zł 1 200 zł