Aukcja nr 37
USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
317 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat (donatywa) 1651, Gdańsk, Aw: Popiersie w prawo i napis IOH CAS D G REX POL & SUEC M D L R P, Rw: Panorama miasta, niżej herb Gdańska, data i litery G - R, na.. |
III VF |
7 500 zł 10 500 zł
318 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1649, Gdańsk, Kaleniecki s 370-371, H-Cz. 1909, Fr. 24, T. 14, złoto 3.44 g, ciemna stara patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
10 000 zł 16 500 zł
319 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1657, Gdańsk, rzadsza odmiana z końcówką napisu na awersie SUEC M D, Kaleniecki s. 385, H-Cz. 7639 R4, Fr. 24, T. 14, gięty |
III VF |
7 500 zł 8 400 zł
320 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1659, Toruń, Kaleniecki s 440, H-Cz. 2146 R3, Fr. 60, T. 35, złoto 3.22 g, moneta wybita uszkodzonym stemplem |
III VF |
10 000 zł 20 750 zł
321 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1660, Gdańsk, Kaleniecki s. 393-394, H-Cz. 2172 R, Fr. 24, T. 14, złoto 3.42 g, na awersie lekko czyszczony, mimo to bardzo ładny egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
12 500 zł 21 000 zł
322 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Bydgoszcz, rzadka odmiana z kwiatkiem na dole tarczy herbowej, patyna |
III+/II- VF+/EF- |
250 zł 680 zł
323 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, ładny egzemplarz z połyskiem menniczym |
125 zł 380 zł
324 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1665, Bydgoszcz, widoczne ślady lustra menniczego |
125 zł 240 zł
325 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Wschowa, patyna |
300 zł 520 zł
326 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1651, Bydgoszcz, odmiana z cyframi 1 - 8 i literami C - G po bokach tarczy herbowej, T. 7, drobne rysy na twarzy króla, rzadki, patyna |
2 500 zł 2 500 zł
327 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1653, Wschowa, delikatna patyna |
300 zł 580 zł
328 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1654, Poznań, T. 4, ciemna patyna, rzadki |
III/III+ VF/VF+ |
400 zł 320 zł
329 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1655, Toruń, T. 2, moneta wybita uszkodzonym stemplem, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
750 zł 600 zł
330 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1657, Gdańsk, drobna wada bicia |
II- EF- |
500 zł 400 zł
331 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1658, Kraków, na awersie drobna wada blachy |
II-/III+ EF-/VF+ |
350 zł 380 zł
332 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1659, Gdańsk, na rewersie wada blachy, złocista plamiasta patyna |
600 zł 500 zł
333 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1660, Toruń, T. 3, lekko wyszczerbiony krążek |
II-/III+ EF-/VF+ |
750 zł 1 250 zł
334 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1662, Toruń, plamiasta patyna |
600 zł 780 zł
335 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Kraków, lekko niedobity, ładny portret króla |
450 zł 360 zł
336 | Jan II Kazimierz 1649-1668 ort 1663, Toruń, T. 2, pięknie zachowany |
II+ EF+ |
1 250 zł 3 400 zł