Aukcja nr 37

USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
Jesteś w: A37  POLSKA  Stefan Batory 1576-1586
169 Stefan Batory 1576-1586
dukat 1584, Gdańsk, typ wcześniejszy bez głowy lwa na ramieniu króla, Kaleniecki s. 62, H-Cz. 9456 R3, T. 35, Fr. 3, złoto 3.31g, na awersie drobne uszkodzenia
7 500 zł
13 000 zł
170 Stefan Batory 1576-1586
dukat 1586, Gdańsk, Kaleniecki ss. 64-67, H-Cz. 770 R1, T. 25, Fr. 3, złoto 3.40 g, minimalnie gięty
8 000 zł
11 000 zł
171 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1582, Wilno, Ivanauskas 774:127
II/II+
EF/EF+
350 zł
360 zł
172 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1584, Wilno, odmiana z dużym popiersiem króla, cyfry daty blisko siebie, Ivanauskas 782:130
200 zł
260 zł
173 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1584, Wilno, odmiana z dużym popiersiem króla, cyfry daty rozstawione szeroko, Ivanauskas 782:130, drobna wada blachy na awersie
200 zł
220 zł
174 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1586, Wilno, odmiana bez herbu Lis, Ivanauskas 788:132, mniejsza średnica krążka, ale waga 2.47 g, piękny egzemplarz
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
960 zł
175 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1586, Ryga, odmiana z małą głową króla, Gerbaszewski 17 b, nieco niecentrycznie wybity, ale ładnie zachowany egzemplarz z patyną
350 zł
360 zł
176 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1586, Ryga, odmiana z małą głową króla, Gerbaszewski 24 b, mennicza wada krążka, patyna
II/II-
EF/EF-
250 zł
200 zł
177 Stefan Batory 1576-1586
trojak 1586, Ryga, odmiana ze średniej wielkości głową króla, Gerbaszewski 24 b, patyna
250 zł
300 zł
178 Stefan Batory 1576-1586
fałszerstwo z epoki trojaka litewskiego z datą 1583, miedź 1.52 g, ciemna patyna
150 zł
150 zł
179 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1578, Gdańsk, bez gwiazdki po GEDANENSIS, minimalna wada blachy
I-/II+
UNC-/EF+
450 zł
720 zł
180 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1578, Gdańsk, bez gwiazdki po GEDANENSIS, wada blachy
III+/II-
VF+/EF-
250 zł
420 zł
181 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1578, Gdańsk, z gwiazdką po GEDANENSIS, mała wada blachy
I-/II+
UNC-/EF+
450 zł
360 zł
182 Stefan Batory 1576-1586
grosz 1579, Gdańsk, ładny
450 zł
840 zł
183 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1581, Wilno, Ivanauskas 733:116
150 zł
220 zł
184 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1582, Olkusz, na rewersie data niepodzielona krzyżem korony
200 zł
210 zł
185 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1582, Olkusz, odmiana z datą przedzieloną krzyżem korony, patyna
125 zł
200 zł
186 Stefan Batory 1576-1586
szeląg 1586, Poznań, ciemna patyna
200 zł
160 zł
187 Stefan Batory 1576-1586
denar 1578, Gdańsk, T. 20, lekko wykruszony krążek, bardzo rzadki
1 000 zł
2 000 zł
188 Stefan Batory 1576-1586
denar 1579, Gdańsk, T. 10, lekko wykruszony krążek, ładny i rzadki
750 zł
780 zł