Aukcja nr 37
USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
361 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb. 1696, Fr. 2865, złoto 3.48 g, minimalne uszkodzenie tła na rewersie, patyna |
II- EF- |
4 500 zł 6 200 zł
362 | August III 1733-1763 dukat wikariacki 1745, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Orzeł z mieczem, Merseb. 1707, Fr. 2867, złoto 3.47 g, minimalne ryski w tle, ale ładny menniczy połysk |
II+ EF+ |
7 500 zł 9 400 zł
363 | August III 1733-1763 dukat 1754, Lipsk, H-Cz. 4711, Fr. 2855, złoto 3.46 g, giety |
II- EF- |
7 500 zł 15 000 zł
364 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, Schnee 1037, awers typ b, rewers typ 3, Dav. 1617, 28.40 g, ślad po zawieszce, patyna |
III/III+ VF/VF+ |
2 500 zł 2 400 zł
365 | August III 1733-1763 talar próbny 1762, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis D G FRID AUGUSTUS REX POL EL SAX, Rw: Tarcze herbowe Polski i Saksonii, poniżej data 1762, Schnee 1046, Merseb.. |
I- UNC- |
50 000 zł 83 000 zł
366 | August III 1733-1763 dwuzłotówka (8 groszy) 1753, odmiana z dużymi literami 8 GR i z gwiazdką kończącą napis na rewersie, Merseb. 1778, efraimek |
250 zł | |
367 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, rzadsza odmiana popiersia, kropka z prawej strony litery T, Merseb. 1776, patyna |
400 zł 360 zł
368 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, odmiana z trójlistkami po bokach litery T, Merseb. 1776 |
250 zł 360 zł
369 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, odmiana z kropką z prawej strony litery T, Merseb. 1776, patyna |
300 zł 460 zł
370 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Merseb. 1779, ładnie zachowany egzemplarz |
II/II+ EF/EF+ |
300 zł 560 zł
371 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, duże popiersie króla, Merseb. 1782, ładny |
400 zł 320 zł
372 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, bardzo duże popiersie króla, Merseb. 1782, ładny |
400 zł 320 zł
373 | August III 1733-1763 3 talara (1/2 guldena) 1751, Drezno, Merseb. 1757 |
350 zł 280 zł
374 | August III 1733-1763 1/3 talara (1/2 guldena) 1755, Drezno |
III VF |
250 zł 320 zł
375 | August III 1733-1763 szóstak 1755, Lipsk, Merseb. 1785, patyna |
200 zł 190 zł
376 | August III 1733-1763 szóstak 1762, Gdańsk, Merseb. 1799, lekko niedobity |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 420 zł
377 | August III 1733-1763 1/6 talara 1763 / F.W.o.W., Drezno, Merseb. 1759 |
II- EF- |
250 zł 200 zł
378 | August III 1733-1763 1/6 talara 1763 / E.D.C., Lipsk, Merseb. 1799 |
II- EF- |
250 zł 260 zł
379 | August III 1733-1763 trojak 1754, Lipsk, Merseb. 1787, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
350 zł 440 zł
380 | August III 1733-1763 trojak 1758, Gdańsk, Merseb. 1803, ładnie zachowany |
I- UNC- |
1 250 zł 1 400 zł