Aukcja nr 37

USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
Jesteś w: A37  POLSKA  August III 1733-1763
361 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Merseb. 1696, Fr. 2865, złoto 3.48 g, minimalne uszkodzenie tła na rewersie, patyna
4 500 zł
6 200 zł
362 August III 1733-1763
dukat wikariacki 1745, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Orzeł z mieczem, Merseb. 1707, Fr. 2867, złoto 3.47 g, minimalne ryski w tle, ale ładny menniczy połysk
7 500 zł
9 400 zł
363 August III 1733-1763
dukat 1754, Lipsk, H-Cz. 4711, Fr. 2855, złoto 3.46 g, giety
7 500 zł
15 000 zł
364 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Schnee 1037, awers typ b, rewers typ 3, Dav. 1617, 28.40 g, ślad po zawieszce, patyna
III/III+
VF/VF+
2 500 zł
2 400 zł
365 August III 1733-1763
talar próbny 1762, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis D G FRID AUGUSTUS REX POL EL SAX, Rw: Tarcze herbowe Polski i Saksonii, poniżej data 1762, Schnee 1046, Merseb..
50 000 zł
83 000 zł
366 August III 1733-1763
dwuzłotówka (8 groszy) 1753, odmiana z dużymi literami 8 GR i z gwiazdką kończącą napis na rewersie, Merseb. 1778, efraimek
250 zł
367 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, rzadsza odmiana popiersia, kropka z prawej strony litery T, Merseb. 1776, patyna
400 zł
360 zł
368 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, odmiana z trójlistkami po bokach litery T, Merseb. 1776
250 zł
360 zł
369 August III 1733-1763
tymf 1753, Lipsk, odmiana z kropką z prawej strony litery T, Merseb. 1776, patyna
300 zł
460 zł
370 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Merseb. 1779, ładnie zachowany egzemplarz
II/II+
EF/EF+
300 zł
560 zł
371 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, duże popiersie króla, Merseb. 1782, ładny
400 zł
320 zł
372 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, bardzo duże popiersie króla, Merseb. 1782, ładny
400 zł
320 zł
373 August III 1733-1763
3 talara (1/2 guldena) 1751, Drezno, Merseb. 1757
350 zł
280 zł
374 August III 1733-1763
1/3 talara (1/2 guldena) 1755, Drezno
250 zł
320 zł
375 August III 1733-1763
szóstak 1755, Lipsk, Merseb. 1785, patyna
200 zł
190 zł
376 August III 1733-1763
szóstak 1762, Gdańsk, Merseb. 1799, lekko niedobity
II-/III+
EF-/VF+
400 zł
420 zł
377 August III 1733-1763
1/6 talara 1763 / F.W.o.W., Drezno, Merseb. 1759
250 zł
200 zł
378 August III 1733-1763
1/6 talara 1763 / E.D.C., Lipsk, Merseb. 1799
250 zł
260 zł
379 August III 1733-1763
trojak 1754, Lipsk, Merseb. 1787, patyna
II-/III+
EF-/VF+
350 zł
440 zł
380 August III 1733-1763
trojak 1758, Gdańsk, Merseb. 1803, ładnie zachowany
1 250 zł
1 400 zł