Aukcja nr 37

USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
388 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dukat 1774, Warszawa, odmiana z literami A-P, Plage 432, Fr. 102, złoto 3.43 g, minimalnie gięty
6 000 zł
14 000 zł
389 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana z kropką po COLONIEN i bez kropki po dacie, Plage 380, Dav. 1618, 27.80 g, patyna
II-/III+
EF-/VF+
3 000 zł
2 900 zł
390 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, Plage 381, Dav. 1618, 27.95 g, uszkodzony rant, patyna
2 500 zł
2 500 zł
391 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1773, Warszawa, rzadsza odmiana z napisem LITU, Plage 389, Dav. 1619, T. 12, 27.91 g
3 000 zł
4 800 zł
392 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1775, Warszawa, odmiana z napisem LITH, Plage391, Dav. 1619, 28.02 g
4 000 zł
6 600 zł
393 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1777, Warszawa, odmiana z napisem LITU, Plage 396, Dav. 1619, 27.88 g
II-/III+
EF-/VF+
3 500 zł
5 800 zł
394 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1778, Warszawa, odmiana z napisem LITU, Plage 397, Dav. 1619, 28.07 g
5 000 zł
14 000 zł
395 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1788, Warszawa, Plage 407, Dav. 1621, 27.11 g, lekko justowany
1 250 zł
1 850 zł
396 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
talar 1795, Warszawa, 23.93 g, Plage 374, Dav. 1623
800 zł
1 050 zł
397 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, minimalnie justowany
1 500 zł
1 200 zł
398 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, justowany, ciemna patyna
1 250 zł
1 100 zł
399 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1770, Warszawa, odmiana z małymi herbami, Plage 318, wada rantu, justowana
400 zł
480 zł
400 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka próbna 1771, Warszawa, srebro 5.06 g, Plage 472, piękny egzemplarz starego bicia
8 000 zł
13 000 zł
401 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1772, Warszawa, odmiana z literami IS, cyfry daty szeroko rozstawione, Plage 320, ładnie zachowana, patyna
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
5 000 zł
402 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1774, Warszawa, Plage 325, w cenniku Berezowskiego 5 złotych, rzadki rocznik
II/II-
EF/EF-
1 000 zł
2 800 zł
403 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1776, Warszawa, Plage 328, lekko justowane, ale piękny egzemplarz, patyna
II+/I-
EF+/UNC-
1 500 zł
3 000 zł
404 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1791, Warszawa, Plage 343, justowana, minimalne ślady czyszczenia, ale ładnie zachowana
II/II-
EF/EF-
600 zł
520 zł
405 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
dwuzłotówka 1792, Warszawa, odmiana z literami EB, Plage 344, nieznaczny justunek, patyna
1 000 zł
1 750 zł
406 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
2 grosze srebrne (półzłotek) 1766, Warszawa, odmiana z małą tarczą herbową, Plage 243
III+/II-
VF+/EF-
150 zł
340 zł
407 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
2 grosze srebrne (półzłotek) próbny 1771, Warszawa, odmiana z małą salamandrą, Plage 468, srebro 1.28 g, justowany na rancie, piękny egzemplarz starego bicia
5 000 zł
16 500 zł