Aukcja nr 15

USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
dwuzłotówka 1795, Warszawa, j.w., Plage 349, bardzo rzadka w tym stanie zachowania.
434 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
500 zł
520 zł
złotówka 1767, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 275.
435 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
80 zł
160 zł
436 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
jednostronna odbitka rewersu złotówki 1768, Warszawa, Tarcza herbowa i napis, srebro, waga 2,88g, patyna, powody powstania nieznane, duża ciekawostka numizmatyczna.
350 zł
złotówka 1788, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 296.
437 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
100 zł
120 zł
złotówka 1790, Warszawa, j.w., Plage 298.
438 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
100 zł
80 zł
złotówka 1791, Warszawa,j.w., Plage 299.
439 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
100 zł
złotówka 1792, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 300.
440 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
200 zł
160 zł
2 grosze srebrne 1766, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 243. 2 grosze srebrne 1766, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 243.
441 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
2 grosze srebrne 1766, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 243.
80 zł
150 zł
442 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
2 grosze srebrne 1766, Warszawa, j.w., Plage podobny do 244.
80 zł
85 zł
443 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
2 grosze srebrne 1769, Warszawa, j.w., Plage 250.
80 zł
180 zł
444 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
10 groszy 1792, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, litery MW, Plage 237.
60 zł
48 zł
grosz srebrny 1767, Warszawa, Aw: Monogram w kwadracie, Rw: Napis w kwadracie, Plage 216. grosz srebrny 1767, Warszawa, Aw: Monogram w kwadracie, Rw: Napis w kwadracie, Plage 216.
445 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
grosz srebrny 1767, Warszawa, Aw: Monogram w kwadracie, Rw: Napis w kwadracie, Plage 216.
100 zł
130 zł
6 groszy 1794, Warszawa, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Nominał, Plage 209.
446 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
60 zł
55 zł
6 groszy 1795, Warszawa, j.w., Plage 212.
447 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
I/II
UNC/EF
150 zł
190 zł
trojak 1766, Kraków, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 155, stara patyna, niesp..
448 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1766, Kraków, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 155, stara patyna, niespotykany w tym stanie zachowania-rzadki.
150 zł
240 zł
trojak 1766, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 156, stara patyna, nie.. trojak 1766, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 156, stara patyna, nie..
449 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1766, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Plage 156, stara patyna, niespotykany w tym stanie zachowania.
100 zł
260 zł
450 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1767, Warszawa, j.w., Plage 162.
60 zł
110 zł
451 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1768, Warszawa, j.w., Plage 164.
50 zł
80 zł
452 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1770, Warszawa, j.w., Plage 168.
50 zł
65 zł
453 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1772, Warszawa, j.w., litera G pod tarczą herbową, Plage 170.
50 zł
120 zł