Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
304 | Jan Kazimierz 1648-1668 dwudukat 1663, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, H-Cz. -, Kop. 1919 R6, prof. Marian Gumowski w Podręczniku Numizmatyki Polskiej op.. |
III VF |
11 000 zł | |
305 | Jan Kazimierz 1648-1668 półdukat 1661, Kraków, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Orzeł i napis. H-Cz. 2181 R5, Fr. 91, T. 80, ładna patyna, rzadki. |
II- EF- |
3 500 zł 3 550 zł
306 | Jan Kazimierz 1648-1668 talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Ozdobny herb Gdańska i napis, Kurp. 887 R3, Dav. 4358. |
1 500 zł 4 800 zł
307 | Jan Kazimierz 1648-1668 talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kurp. 862 R, Dav. 4358. |
1 200 zł 1 950 zł
308 | Jan Kazimierz 1648-1668 talar 1650, Gdańsk, j.w., Kurp. 901 R3, Dav. 4358, ładna patyna. |
3 000 zł 3 550 zł
309 | Jan Kazimierz 1648-1668 tymf 1663, Bydgoszcz, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1769, Kurp. 478 R1, rzadki w tym stanie zachowania. |
120 zł 310 zł
310 | Jan Kazimierz 1648-1668 tymf 1664, Bydgoszcz, j.w., Gum. 1771, Kurp. 509 R., rzadki w tym stanie zachowania |
150 zł 300 zł
311 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1654, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1738, Kurp. 350 R3. |
250 zł 200 zł
312 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1656, Lwów, Aw: Popiersie w koronie i napis, na końcu znak mennicy lwowskiej, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1748, Kurp. awers jak nr 387 ale inny rewers NEC NO.. |
600 zł 1 050 zł
313 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1657, Elbląg, (okupacja szwedzka), Aw: Popiersie Karola Gustawa i napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Bahr. 9475 Ahl. 56a, rzadki. |
III VF |
700 zł 560 zł
314 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1658, Elbląg, j.w., Bahr. 9482, Ahl. 59. ostatnia cyfra daty przebita z 7, rzadki. |
III- VF- |
600 zł 720 zł
315 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1659, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1758, Kurp. 445 R. |
200 zł | |
316 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1659, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1759, Kurp. 447. |
200 zł 210 zł
317 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1660, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Gum. 1945, Kurp. -, ciekawa i rzadka odmiana. Napis na rewersie MONETA NOVA CIVTT (18) THO.. |
II- EF- |
300 zł 360 zł
318 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1662, Toruń, j.w., Gum. 1945, Kurp.1011 R1. |
II- EF- |
400 zł 360 zł
319 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1945, Kurp. 1016 R1. |
500 zł 420 zł
320 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1946, Kurp. -, ciekawa i rzadka odmiana. Napis na rewersie MONTA NOVA CI (18) THORVNENSIS. |
II- EF- |
600 zł | |
321 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1664, Wilno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum. 1888, Kurp. 811 R3, bardzo rzadki |
II+ EF+ |
800 zł 1 250 zł
322 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1664, Wilno, j.w., Gum. 1888, Kurp. 813 R2. |
III VF |
500 zł 700 zł
323 | Jan Kazimierz 1648-1668 ort 1664, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, omyłkowo THRVNENSIS. Gum. 1947, Kurp 1027 R4, rzadki. |
500 zł 560 zł