Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
185 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dukat 1610, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, H-Cz. 5774 R, Fr. 10, na rewersie minimalna rysa, patyna. |
3 000 zł 3 600 zł
186 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1609 R, Dav. 4315, patyna. |
1 300 zł 1 450 zł
187 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1628, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1612 R2, Dav. 4315, odmiana napisowa. |
III VF |
1 000 zł 1 150 zł
188 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1632 R, Dav. 4315. patyna |
1 400 zł 1 400 zł
189 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Bydgoszcz, j.w., popiersie króla z grubą kryzą - rzadka odmiana, Kurp. 1634 R3, Dav. 4315. |
III VF |
800 zł 1 300 zł
190 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1629, Toruń, Aw: Widok płonącego Torunia, 9 barek na Wiśle i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Kurp. 2349 R3, Dav. 4369, drobna wada blachy. Talar medalowy wybit.. |
II/III EF/VF |
4 000 zł 3 850 zł
191 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, Aw: Półpostać i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1649 R, Dav. 4316, w napisie na rewersie omyłkowo zamiast HR jest HB. |
1 200 zł 1 100 zł
192 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1630, Bydgoszcz, j.w., Dav. 4316, Kurp. nie notuje tej odmiany napisu na rewersie SAM LIV NEG NO SV-E GOT VAD Q HR REX. |
III VF |
1 100 zł 1 250 zł
193 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1665, Dav. 4316. |
III VF |
1 100 zł 1 500 zł
194 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1631, Toruń, Aw: Półpostać i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Kurp. 2365 R2, Dav. 4372, patyna. |
2 500 zł 2 550 zł
195 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1632, Bydgoszcz, Aw: Półpostać i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kurp. 1669 R1, Dav. 4316. |
III VF |
1 200 zł | |
196 | Zygmunt III Waza 1587-1632 talar 1632, Bydgoszcz, j.w., Kurp. 1670 R1, Dav. 4316, awers - odmiana napisu. |
III VF |
1 000 zł 1 100 zł
197 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1611, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 1382, Kurp. 2235 R2. |
I/II UNC/EF |
600 zł 480 zł
198 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1612, Gdańsk, j.w., Gum. 1382, Kurp. 2236 R2. |
II+ EF+ |
550 zł | |
199 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1615, Gdańsk, j.w., Gum. 1382, Kurp. 2240 R2. |
I- UNC- |
550 zł 440 zł
200 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1616, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 1384, Kurp. 2243 R1. |
I/II UNC/EF |
400 zł 480 zł
201 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1618, Gdańsk, j.w., Gum. 1387, Kurp. 2245 R1. |
I/II UNC/EF |
400 zł 360 zł
202 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Bydgoszcz, Aw: Popiersie z 16 poniżej i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1175, Kurp. 1697 R2, rzadki. |
200 zł 210 zł
203 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1621, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 1389, Kurp. 2252 R1. |
350 zł 390 zł
204 | Zygmunt III Waza 1587-1632 ort 1622, Bydgoszcz, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1176, Kurp. 1505 R. |
II+ EF+ |
150 zł 180 zł