Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
364 | August II 1697-1733 dukat 1698, Drezno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Fr. 2780, Kam.5453, Merseb.- |
III VF |
2 400 zł 1 950 zł
365 | August II 1697-1733 dukat wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu i napis, Rw: Insygnia królewskie i napis, Fr. 2823, Merseb.1485 |
2 800 zł 3 250 zł
366 | August II 1697-1733 dukat 1728, Drezno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Fr. 2781, Kam.577, Merseb.- |
II- EF- |
2 500 zł 3 450 zł
367 | August II 1697-1733 klipa strzelecka o wadze talara 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Herkules, Kam.645, Schnee 993, Dav. 7657, drobna wada blachy na awersie, patyna. |
1 400 zł 1 600 zł
368 | August II 1697-1733 klipa strzelecka o wadze talara 1699, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Herkules, Kam.645, Schnee 993, Dav. 7657. |
III- VF- |
1 000 zł 1 800 zł
369 | August II 1697-1733 talar 1720, Drezno, Aw: Popiersie w zbroi napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kam.491, Schnee 1015, Dav. 2653. |
II/III EF/VF |
1 000 zł 1 650 zł
370 | August II 1697-1733 talar 1726, Drezno, j.w., Kam.499, Schnee 1015, Dav. 2653, ślad po zawieszce. |
III- VF- |
700 zł 920 zł
371 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1703, Drezno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kam.400, Merseb. 1438, Dav. 819. |
III VF |
550 zł 520 zł
372 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1704, Drezno, j.w., Kam. 402, Dav. 819, Merseb.- |
II+ EF+ |
1 000 zł | |
373 | August II 1697-1733 2/3 talara (Coselgulden) 1706, Drezno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kam.406, Merseb.1451, Dav. 821, rzadki. |
III VF |
650 zł 660 zł
374 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1719, Drezno, Aw: Napis okolicznościowy, Rw: Dwa serca i napis, Kam. 634 R3, Merseb. 1523 -R- moneta okolicznościowa wybita z okazji ślubu Frydery.. |
600 zł 660 zł
375 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Kam. 3 R, Merseb. 1652. |
III VF |
150 zł 120 zł
376 | August II 1697-1733 halerz 1708, Drezno, Aw: Monogram królewski, Rw: Jabłko królewskie i napis, Kam. 96, Merseb. 1635, wyśmienity stan zachowania-duża rzadkość. |
I UNC |
300 zł 330 zł
377 | August II 1697-1733 halerz 1724, Drezno, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko królewskie, Kam. 118, Merseb. 1634. |
50 zł 48 zł