Aukcja nr 15

USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
Jesteś w: A15  LITERATURA
1231 Bank Polski 1828-1928 dla upamiętnienia stuletniego jubileuszu otwarcia, 203 str, 62 tablice, format folio, War- szawa 1928, oryginalna twarda oprawa
500 zł
1232 F. G. Czuczin- Katałog bon i dienieżnych znakow Rossii, RSFSR, SSSR, okrain i obrazowanij 1769-1927, 175 str. wklejone puste kartki na opisy, wycena w tekście, wydani..
100 zł
1233 B. Demel- Liczmany mennicze zwane podskarbiówkami, 34 str, 6 tablic, Kraków 1911, odbitka kserograficzna, oprawa półskórek ze złoceniami
100 zł
1234 B. Favier, M. Kolsky- Essais et pieforts fran˜ais 1943-1972, 116 str., ilustracje i wycena w tekście, Paryż 1973, twar- da oprawa, wydano 50 egzemplarzy
60 zł
65 zł
1235 M. Gumowski- Dzieje mennicy toruńskiej, 188 str., 20 tablic i dodatkowo ilustracje w tekście, Toruń 1961, opra- wa kartonowa
120 zł
95 zł
1236 J. Hildisch- Die Münzen der pommerschen Herzöge, 234 str., opisy 391 monet, z okresu 1569 do 1654, Wiedeń 1980, twarda oprawa z obwolutą, podstawowy katalog monet pom..
360 zł
420 zł
1237 A. Hniłko- Włosi w Polsce- Tytus Liwiusz Boratyni mincarz i uczony., 90 str., 5 tablic, Kraków 1922, oprawa broszurowa
60 zł
1238 P. Ilisch- Die mittelalterliche Münzprägung der Bischöfe von Münster, 209 str., wszystkie monety ilustrowane w tekście Münster 1994, oprawa kartonowa
90 zł
1239 T. Jabłoński- Katalog papierowych pieniędzy polskich i używanych na ziemiach Polski 1794-1965, 340 str., 83 tablice, wycena w tekście, Warszawa 1967, oprawa półskórek..
200 zł
160 zł
1240 Cz. Kamiński, J. Kurpiewski, E. Kopicki i J. Żukowski- Katalog monet polskich 1649-1864, 288 + 400 + 254 str., ilustro- wane w tekście, Warszawa 1976, 1980 i 1982, tr..
240 zł
270 zł
1241 A. Kunisz- Pieniądz zastępczy i jego rola w ekonomice państwa rzymskiego w początkach Cesarstwa 27 r. pne do 68 r. ne 144 str., Katowice 1984, oprawa kartonowa
40 zł
1242 M. Mitchiner- Jetons, Medalets & Tokens- Vol I - The Medieval Period and Nuremberg, Vol. II The Low Countries and France, 1568 str. 4463 obiekty sfotografowane i opis..
1 200 zł
1243 E. Mrowiński- Monety Rygi, 246 str., 36 tablic, ilustracje, tabele i mapy w tekście, Warszawa 1986, oprawa półskórek ze złoceniami
180 zł
1244 Ch. Plage- Monnaies frappées pour le Royaume de Pologne, 49 str., 38 tablic, Kraków 1902, oprawa półskórek, ład- ny egzemplarz
700 zł
1245 K. Plage- Okres Stanisława Augusta w historii numizmatyki polskiej, Monety bite dla prowincji polskich...Monety bite dla Królestwa Polskiego w latach 1815-1864.., 41 ..
240 zł
210 zł
1246 I. Polkowski- Decouverte a Głębokie des Monnaies Polonaises du Moyen-Age...80 str., 7 tablic, Gniezno 1876, twarda oprawa
120 zł
1247 Z. Puchalski, I. Wojciechowski- Ordery i odznaczenia polskie i ich kawalerowie, 176 str. ładne ilustracje w tekście, Warszawa 1987, twarda oprawa z obwolutą
80 zł
1248 H. Radziszewski- Bank Polski, 347 str, II wydanie, Poznań 1919, oprawa półskórek ze złoceniami
500 zł
400 zł
1249 I. G. Spasski- Russkije jefimki, 209 str., 120 tablic, Nowosybirsk 1988, twarda oprawa
60 zł
1250 J. Strzałkowski- Słownik medalierów polskich i z Polską związanych 1508-1965, 132 str., Warszawa 1982, oprawa pół- skórek ze złoceniami
120 zł
125 zł