Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
160 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1582, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, H-Cz. 691 R3, Fr. 3, T. 60, rzadki. |
II- EF- |
3 000 zł 2 950 zł
161 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1583, Gdańsk, j.w., H-Cz. 710 R2, Fr. 3, T. 35. |
2 500 zł 2 700 zł
162 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1586, Wilno, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, H-Cz.-, T. 1500?, Fr. 3, moneta ogromnej rzadkości, znana tylko z następujących zbioró.. |
III VF |
20 000 zł 41 500 zł
163 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1586, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, H-Cz. 770 R1, Fr. 3, T. 25. |
III VF |
2 200 zł 2 150 zł
164 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1580, Wilno, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Gum. 752, Kurp. 280 R1. |
III VF |
100 zł 150 zł
165 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1583, Ryga, Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 813, Kurp. 443 R1. |
80 zł 100 zł
166 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1584, Wilno, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Gum. 761, Kurp. 309 R1. |
III VF |
80 zł 95 zł
167 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1584, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 813, Kurp. 445 R1, patyna. |
II- EF- |
100 zł 220 zł
168 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1585, Ryga, j.w., Gum. 814, Kurp. 451 R, odmiana z lilijkami nad datą. |
100 zł 110 zł
169 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie i napis; na końcu napisu literki NH, Rw: Herby i napis, Gum. 717, Kurp. 199 R1, patyna. |
II- EF- |
150 zł 170 zł
170 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Gum. 718, Kurp. 200 R. |
100 zł 160 zł
171 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 814, Kurp. 254 R, odmiana z dużą głową. |
II- EF- |
70 zł 60 zł
172 | Stefan Batory 1576-1586 fałszerstwo z epoki trojaka koronnego, Aw: Popiersie w koronie i fantazyjny, częściowo nieczytelny napis, Rw: Fantazyjny napis i data, miedź, szczątkowe ślady srebrze.. |
III- VF- |
75 zł | |
173 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1578, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 789, Kurp. 378 R1. |
II- EF- |
150 zł 310 zł
174 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1579, Gdańsk, j.w., Gum. 790, Kurp. 380 R1, ciekawa odmiana z gwiazdką po słowie STEPHAN. |
150 zł 250 zł
175 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1581, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum. 806, Kurp. 425 R3, T. 8, rzadki. |
350 zł 560 zł
176 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1581, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Gum. 809, Kurp. 429 R1. |
II- EF- |
200 zł 190 zł
177 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1583, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 432 R1. |
100 zł 17 zł
178 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1584, Ryga, j.w., Gum. 809, Kurp. 436 R4, T. 9, rzadki. |
III VF |
300 zł 610 zł
179 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1582, Gdańsk, Aw: Orzeł Prus Królewskich (ręka z mieczem z lewej strony) i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Gum. 788, Kurp. 376 R. |
II- EF- |
100 zł 170 zł