Aukcja nr 13
USD/PLN: 3.220 | EUR/PLN: 3.720 | data: 24-05-1997
405 | August III 1733-1764 półtorak 1756, Lipsk, Aw: Popiersie i napis, Rw: Orzeł i napis, Gum.2143, Kop.324.IL2 -R-, rzadka moneta |
III VF |
300 zł 420 zł
406 | August III 1733-1764 1/24 talara 1760, Lipsk, Aw: Tarcza herbowa, Rw: Wieniec i napis, Merseb. 1768, Kop.287.IV.5b, litery mincerza LDC |
III VF |
60 zł 50 zł
407 | August III 1733-1764 grosz 1754, Gubin, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.322.L3a |
III VF |
30 zł | |
408 | August III 1733-1764 szeląg 1751, Grünthal, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Kop.320.I.Gr,2, moneta bardzo rzadkospotykana w tym stanie zachowania; patyna |
I- UNC- |
100 zł 180 zł
409 | August III 1733-1764 szeląg 1752, Gubin, j.w., na rewersie literka A, Kop.321.I.Gu.2a |
II- EF- |
40 zł 50 zł
410 | August III 1733-1764 szeląg 1763, Elbląg, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Napis i herb Elbląga, Gum.2240, Kop.357.I.3a -R- |
80 zł 160 zł