Aukcja nr 11
USD/PLN: 2.650 | EUR/PLN: 3.380 | data: 18-05-1996
369 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak w złocie 1766, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Herb Gdańska i napis, Plage 498, H-Cz.7870 R4, złoto 3.40 g.,niezwykle rzadka moneta, znana tylko w nielicznych zbiorach |
II+ EF+ |
4 000 zł 7 050 zł
370 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 trojak 1767, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Plage 160 |
III VF |
30 zł 36 zł
371 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 zestaw groszy 1766 Warszawa i 1767 Kraków, Aw: Monogram, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis,Kop.376.IIlK.3a, Kop.387.III.Wa.2a |
30 zł 100 zł
372 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 zestaw groszy 1768, 1788, Warszawa, j.w., Kop.387.III.Wa.4, Kop.387.III.Wa.24 |
III VF |
30 zł 45 zł
373 | Zabór pruski szeląg 1801, Berlin, Aw: Monogram Fryderyka Wilhelma, Rw: Napis, Plage 44 |
80 zł | |
374 | Wolne Miasto Gdańsk grosz 1812, Gdańsk, Aw: Herb Gdańska, Rw: Napis, Plage 49, próba w czystym srebrze, piękna patyna |
I UNC |
500 zł 540 zł
375 | Wolne Miasto Gdańsk grosz 1812, Gdańsk, j.w., Plage 49 |
100 zł 80 zł
376 | Wolne Miasto Gdańsk szeląg 1808, Gdańsk, Aw: Herb Gdańska, Rw; Napis, Plage 46 |
III VF |
80 zł 65 zł
377 | Wielkie Księstwo Poznańskie grosz 1816 B, Wrocław, Aw: Orzeł pruski, Rw: Napis, Plage 57 |
II- EF- |
80 zł 85 zł
378 | Księstwo Warszawskie 1/3 talara 1811, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Plage 110 |
80 zł 90 zł
379 | Księstwo Warszawskie 1/3 talara 1814, Warszawa, j.w., Plage 113 |
III VF |
70 zł 85 zł
380 | Księstwo Warszawskie 10 groszy 1813, Warszawa, Aw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 103 |
40 zł 80 zł
381 | Księstwo Warszawskie 5 groszy 1811 IS, Warszawa, Aw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 94, przebitka na 1/24 talarapruskiego |
II+ EF+ |
80 zł 85 zł
382 | Księstwo Warszawskie 5 groszy 1811 IB, Warszawa, j.w., Plage 96, przebitka na 1/24 talara pruskiego |
80 zł |
383 | Księstwo Warszawskie 5 groszy 1811 IB, Warszawa, j.w., Plage 96, litery nieco węższe i wyższe |
80 zł 65 zł
384 | Księstwo Warszawskie 5 groszy 1812 IB, j.w., Plage 98, przebitka na 1/24 talara pruskiego; wyjątkowo piękny stan zachowania |
I UNC |
200 zł 320 zł
385 | Monety w oblężeniu Zamościa 2 złote 1813, Zamość, Aw: Napis, Rw: Dwie gałązki i napis, Plage 125, moneta rzadko spotykana w tym stanie zachowania |
750 zł 1 350 zł
386 | Monety w oblężeniu Zamościa 2 złote 1813, Zamość, Aw: Napis, Rw: Dwie gałązki i napis, Plage 126, moneta powstała w wyniku przebicia innej dwuzłotówki; resztki napisu rewersu widoczne naawersie .. |
III VF |
250 zł 290 zł
387 | Monety w oblężeniu Zamościa 6 groszy 1813, Zamość, Aw: Napis, Rw: Nominał, dwie gałązki, Plage 121, piękny nie spotykany stan zachowania |
2 000 zł 2 550 zł
388 | Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855 50 złotych 1818, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Orzeł i napis, Plage 2, Fr.105(34) |
I- UNC- |
1 400 zł 1 850 zł