Aukcja nr 11

USD/PLN: 2.650 | EUR/PLN: 3.380 | data: 18-05-1996
Jesteś w: A11  POLSKA
369 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak w złocie 1766, Gdańsk, Aw: Monogram, Rw: Herb Gdańska i napis, Plage 498, H-Cz.7870 R4, złoto 3.40 g.,niezwykle rzadka moneta, znana tylko w nielicznych zbiorach
4 000 zł
7 050 zł
370 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
trojak 1767, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Plage 160
30 zł
36 zł
371 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
zestaw groszy 1766 Warszawa i 1767 Kraków, Aw: Monogram, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis,Kop.376.IIlK.3a, Kop.387.III.Wa.2a
30 zł
100 zł
372 Stanisław August Poniatowski 1764-1795
zestaw groszy 1768, 1788, Warszawa, j.w., Kop.387.III.Wa.4, Kop.387.III.Wa.24
30 zł
45 zł
373 Zabór pruski
szeląg 1801, Berlin, Aw: Monogram Fryderyka Wilhelma, Rw: Napis, Plage 44
80 zł
374 Wolne Miasto Gdańsk
grosz 1812, Gdańsk, Aw: Herb Gdańska, Rw: Napis, Plage 49, próba w czystym srebrze, piękna patyna
500 zł
540 zł
375 Wolne Miasto Gdańsk
grosz 1812, Gdańsk, j.w., Plage 49
100 zł
80 zł
376 Wolne Miasto Gdańsk
szeląg 1808, Gdańsk, Aw: Herb Gdańska, Rw; Napis, Plage 46
80 zł
65 zł
377 Wielkie Księstwo Poznańskie
grosz 1816 B, Wrocław, Aw: Orzeł pruski, Rw: Napis, Plage 57
80 zł
85 zł
378 Księstwo Warszawskie
1/3 talara 1811, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Plage 110
80 zł
90 zł
379 Księstwo Warszawskie
1/3 talara 1814, Warszawa, j.w., Plage 113
70 zł
85 zł
380 Księstwo Warszawskie
10 groszy 1813, Warszawa, Aw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 103
40 zł
80 zł
381 Księstwo Warszawskie
5 groszy 1811 IS, Warszawa, Aw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Rw: Napis, Plage 94, przebitka na 1/24 talarapruskiego
80 zł
85 zł
382 Księstwo Warszawskie
5 groszy 1811 IB, Warszawa, j.w., Plage 96, przebitka na 1/24 talara pruskiego
80 zł
383 Księstwo Warszawskie
5 groszy 1811 IB, Warszawa, j.w., Plage 96, litery nieco węższe i wyższe
80 zł
65 zł
384 Księstwo Warszawskie
5 groszy 1812 IB, j.w., Plage 98, przebitka na 1/24 talara pruskiego; wyjątkowo piękny stan zachowania
200 zł
320 zł
385 Monety w oblężeniu Zamościa
2 złote 1813, Zamość, Aw: Napis, Rw: Dwie gałązki i napis, Plage 125, moneta rzadko spotykana w tym stanie zachowania
750 zł
1 350 zł
386 Monety w oblężeniu Zamościa
2 złote 1813, Zamość, Aw: Napis, Rw: Dwie gałązki i napis, Plage 126, moneta powstała w wyniku przebicia innej dwuzłotówki; resztki napisu rewersu widoczne naawersie ..
250 zł
290 zł
387 Monety w oblężeniu Zamościa
6 groszy 1813, Zamość, Aw: Napis, Rw: Nominał, dwie gałązki, Plage 121, piękny nie spotykany stan zachowania
2 000 zł
2 550 zł
388 Aleksander I 1815-1825 i Mikołaj I 1825-1855
50 złotych 1818, Warszawa, Aw: Głowa i napis, Rw: Orzeł i napis, Plage 2, Fr.105(34)
1 400 zł
1 850 zł