Aukcja nr 11
USD/PLN: 2.650 | EUR/PLN: 3.380 | data: 18-05-1996
282 | August II 1697-1733 5 dukatów 1733, Drezno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis,Merseb.-, Fr.-, Kop.160.IIL3 -RRR-, niezmiernie rzadka moneta .. |
III VF |
6 000 zł 8 200 zł
283 | August II 1697-1733 dukat koronacyjny 1697, Drezno, Aw: Ręka z szablą i napis, Rw: Insygnia koronacyjne i napis, Merseb.1400,Fr.2830(2526) |
1 500 zł 1 200 zł
284 | August II 1697-1733 talar 1702, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis. Rw: Wielopolowa tarcza herbowa na tle krzyża św. Andrzejai napis, Merseb.1434, Dav.l614 |
III VF |
3 500 zł 2 800 zł
285 | August II 1697-1733 talar 1706, Drezno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Dav.2649, Merseb. 1453 |
III+ |
1 000 zł 1 150 zł
286 | August II 1697-1733 talar 1707, Drezno, j.w., Dav.2649, Merseb. 1453 |
III VF |
800 zł 920 zł
287 | August II 1697-1733 talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Insygnia koronacyjne i napisy, Rw: Król na koniu, Dav.2655, Merseb. 1490 |
II- EF- |
1 500 zł 1 400 zł
288 | August II 1697-1733 talar 1727, Drezno, Aw: Napis, Rw: Cyprys i napis, Dav.2661, Merseb.1658, monety wybita z okazji śmierci królowejKrystyny Eberhardyny |
III VF |
1 200 zł 1 250 zł
289 | August II 1697-1733 2/3 talara (gulden) 1706, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Wielopolowe tarcze herbowe i napis,Dav.821, Merseb.1451, tak zwany Coselgulden; ładna stara pat.. |
500 zł 700 zł
290 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcze herbowe i napis, Gum.2055, Merseb. 1652 |
III VF |
100 zł 115 zł
291 | August II 1697-1733 szóstak 1702, Lipsk, j.w., Gum.2055, Merseb.1652 |
III VF |
100 zł 105 zł
292 | August II 1697-1733 1/12 talara 1704, Drezno, Aw: Wielopolowa tarcza herbowa i napis, Rw: Napisy i wieniec, Merseb.1614, Kop.l38.lD.4 |
60 zł 50 zł