Aukcja nr 7

USD/PLN: 2.230 | EUR/PLN: 2.600 | data: 21-05-1994
Jesteś w: A7  MEDALE
683 Polska
medal nie sygnowany b.d., owalny, wybity z okazji odzyskania przez Stefana Batorego Inflant i Połocka, Aw:Popiersie króla i napis, Rw: Napis, H-Cz.2570, srebro 41 x 3..
500 zł
400 zł
684 Polska
medal nie sygnowany b.d., owalny, wykonany na cześć króla Władysława IV, Aw: Popiersie króla w zbroii koronie, Rw: Napis poziomy w wieńcu laurowym, H-Cz.9711 (kopia o..
150 zł
685 Polska
medal sygnowany S.D. (Sebastian Dadler) wybity w 1636 r. dla upamiętnienia uwolnienia Smoleńska, pokojuz Turcją i rozejmu ze Szwecją w Sztumskiej Woli, Aw: Scena przy..
5 000 zł
6 700 zł
686 Polska
medal nie sygnowany, wybity w 1651 r. na pamiątkę zwycięstwa odniesionego przez króla Jan Kazimierzaw 1651 r. nad wojskami kozacko-tatarskimi pod Beresteczkiem, Aw: N..
100 zł
240 zł
687 Polska
medal nie sygnowany (Jan Höhn junior) wybity prawdopodobnie w 1665 r. z okazji ślubu księcia BogusławaRadziwiłła z księżniczką Anną Marią, Aw: Popiersie księcia i nap..
2 000 zł
2 600 zł
688 Polska
medal wagi 3 dukatów sygnowany J.h. ( Jan Höhn junior) wybity 1677 r. poświęcony ponownemu otwarciu mennicy krakowskiej, Aw: Popiersie króla Jana III Sobieskiego i na..
2 500 zł
3 100 zł
689 Polska
medal wagi 7 dukatów sygnowany H. ( Jan Höhn junior) wybity w 1677 r. z okazji wizyty pary królewskiejw Gdańsku, Aw: Popiersia Jana III i Marii Kazimiery i napis, Rw:..
3 000 zł
3 300 zł
690 Polska
medal nie sygnowany wybity prawdopodobnie w 1683 r., autorstwa C. J. Leherra dla uczczenia zwycięstwakróla Jana III Sobieskiego nad Turkami, Aw: Popiersie króla w lau..
60 zł
60 zł
691 Polska
medal sygnowany G.H. ( Georg Hautsch- medalier z Norymbergi) wybity w 1684 r. z okazji zwycięstwaodniesionego przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Kamieńc..
1 200 zł
2 050 zł
692 Polska
medal nie sygnowany wybity w 1717 r. w Saksonii na pamiątkę pokoju przywróconego po upadku KonfederacjiTarnogrodzkiej, Aw: Symbole wojny i pokoju na tle panoramy mias..
60 zł
190 zł
693 Polska
medal sygnowany V. ( Georg Wilhelm Vestner) wybity w 1725 r. dla uczczenia ślubu Marii Leszczyńskieji króla Ludwika XV, Aw: Popiersie Leszczyńskiej i napis, Rw: Trzy ..
250 zł
360 zł
694 Polska
medal sygnowany Wermuth wybity w 1742 r. z okazji święta Orderu Orła Białego, Aw: Popiersie króla AugustaIII w zbroi i napis, Rw: Insygnia Orderu i napisy, H-Cz.2765 ..
1 000 zł
2 200 zł
695 Polska
medal j.w., ale data 1752, Aw: Popiersie w płaszczu, Rw: j.w., H-Cz.2792 Rl, srebro 53 mm, 58,2 g., pięknastara patyna
900 zł
1 350 zł
696 Polska
medal sygnowany T.Pingo (medalier londyński), wybity w 1764 r. z okazji koronacji króla Stanisława AugustaPoniatowskiego, Aw: Głowa króla i napis wokół, Rw: Korona kr..
300 zł
310 zł
697 Polska
żeton koronacyjny wybity w 1764 r. w Toruniu, Aw: Korona królewska i napis w otoku, Rw: Napis poziomyw 8 wierszach, H-Cz.3030, srebro 29 mm, 5,5 g.
50 zł
90 zł
698 Polska
gwiazda Orderu Św. Stanisława wyszywana srebrem, w środku na złoconej blaszce inicjał SAR z rubinów,dewiza orderu wyszywana złotą nitką, 88 mm, 16,3 g.
2 000 zł
3 400 zł
699 Polska
medal nie sygnowany autorstwa Holzhaeussera wybity w 1767 r. na zamówienie gen. Jan Jordana z okazjiurodzin księcia Kazimierza Poniatowskiego- brata króla, Aw: Monogr..
1 500 zł
2 050 zł
700 Polska
medal nagrodowy nie sygnowany DILIGENTIAE za dobre wyniki w nauce, Aw: Ukoronowany monogramkrólewski w wieńcu laurowym, Rw: Napis poziomy DILIGENTIAE w wieńcu dębowym..
60 zł
105 zł
701 Polska
medal wybity w 1772 r. na zlecenie Jerzego Mniszcha z okazji śmierci żony, Aw: Dwie skrzyżowane płonącepochodnie i napisy- całość w ozdobnym wieńcu, Rw: Tarcze herbow..
200 zł
710 zł
702 Polska
medal sygnowany CAUNOIS, wybity w Paryżu na pamiątkę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w 1813 r.,Aw: Głowa księcia i napis wokoło, Rw: Kobieta nad urną z prochami..
80 zł
130 zł