Aukcja nr 7
USD/PLN: 2.230 | EUR/PLN: 2.600 | data: 21-05-1994
753 | ŚLĄSK medal chrzcielny 3 dukatowy autorstwa J. Buchheima (XVII w.), Aw: Siedzący Jezus z krzyżem i gałązkąoliwną, wokół napis, Rw: Napis poziomy, FbSg.-, złoto 30 mm, 10,3 g. |
600 zł 480 zł
754 | ŚLĄSK medal chrzcielny, sygnowany I K (Johann Kittel- koniec XVII w.), Aw: Ołtarz z otwartą Biblią, wokół napis,Rw: Scena chrztu, wokół napis, FbSg.5040, srebro 49 mm, 28,3.. |
II- EF- |
200 zł 300 zł
755 | ŚLĄSK medal historyczny nie sygnowany autorstwa Wilhelma Kittla, wybity w 1741 r. z czasów pierwszej WojnyŚląskiej, Aw: Siedząca Silesia na tle sarkofagu Karola VI i napis .. |
80 zł 110 zł
756 | ŚLĄSK medal z uchem, nie sygnowany, b.d., poświęcony hrabiemu von Hoym- ministrowi króla Fryderyka II, Aw:Popiersie hrabiego i napis, Rw: Słońce nad Śląskiem, srebro 31 mm,.. |
80 zł 160 zł