Aukcja nr 7
USD/PLN: 2.230 | EUR/PLN: 2.600 | data: 21-05-1994
703 | Polska fragment guzika uprzęży końskiej wojsk polskich okresu wojen napoleońskich, wytłoczone w pozłacanej blaszemiedzianej głowy Napoleona i Marii Luizy, oprawa późniejsza,.. |
II- EF- |
100 zł |
704 | Polska miniatura krzyża Orderu Virtuti Militari z okresu Księstwa Warszawskiego, srebro pozłacane 17,5 mm |
300 zł 310 zł
705 | Polska medal nagrodowy I klasy autorstwa Stuckharta, medaliera Mennicy Warszawskiej, wykonany na zlecenie RadyAdministracyjnej Królestwa Polskiego, przyznawany za osiągnięci.. |
I UNC |
3 000 zł 4 500 zł
706 | Polska medal autorstwa J. Gatteaux z okazji przeniesienia Akademii Zamojskiej z Zamościa do Szczebrzeszyna, Aw:Popiersie kanclerza Jana Zamoyskiego i napis, Rw: Dwa wieńce i.. |
I UNC |
80 zł 125 zł
707 | Polska miniatura krzyża Orderu Orła Białego typ z lat 1764-1831, złoto emaliowane 30 mm, 6,4 g. |
II+ EF+ |
800 zł 3 100 zł
708 | Polska medal autorstwa Barre’a wybity w 1847 r. na zlecenie Polskiego Towarzystwa Historycznego w Paryżu dlauczczenia jego założyciela księcia Adama Czartoryskiego, Aw: Głow.. |
I UNC |
100 zł 110 zł
709 | Polska medal nagrodowy autorstwa Minheymera i Oleszczyńskiego, wybity w 1858 roku na zlecenie TowarzystwaRolniczego, Aw: Scena rolnicza i napisy, Rw: 3 wieńce nagrodowe i na.. |
I- UNC- |
130 zł 220 zł
710 | Polska medal jak wyżej, bez napisu na rancie, H-Cz.-, brąz 62 mm, 119,2 g. piękna patyna |
I UNC |
100 zł 200 zł
711 | Polska medal patriotyczny autorstwa Fryderyka Wilhelma Bellow- medaliera poznańskiego, wybity w 1860 r.z przeznaczeniem dla członków Koła Polskiego w Sejmie Pruskim dla podt.. |
I UNC |
800 zł 1 020 zł
712 | Polska medal patriotyczno-religijny wybity w 1861 r. dla upamiętnienia Unii Polsko-Litewskiej w Horodle, Aw:Postacie Jadwigi i Jagiełły i napisy, Rw: Anioł trzymający tarcze.. |
40 zł |
713 | Polska medalik wybity w 1869 r. z okazji 300-nej rocznicy Unii Polsko-Litewskiej, Aw: Herby Polski i Litwy i napis,Rw: Dwie dłonie złączone w uścisku i napis, srebro 15,5 mm.. |
I UNC |
60 zł 480 zł
714 | Polska medal religijny z uszkiem na pamiątkę 500-lecia Obrazu Jasnogórskiego i zakonu oo. Paulinów wybity w 1888 r.,Aw: Obraz Matki Boskiej i napisy, Rw: Napisy poziome i w .. |
I UNC |
30 zł |
715 | Polska medalik z uszkiem wybity z okazji jak wyżej, Aw: Obraz Matki Boskiej podtrzymywany przez 2 anioły i data1882, Rw: Napisy, Rew.118, mosiądz 24 mm, 5,6 g. |
II+ EF+ |
25 zł |
716 | Polska medal lany nie sygnowany ku czci św. Stanisława Kostki, Aw: Dwie klęczące postacie w strojach jezuitówi napis S. ALOYS i S. STANISL., Rw: Półpostać św. Ignacego Loyol.. |
100 zł 125 zł
717 | Polska medal z okazji 200 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej wybity na zlecenie Kurnatowskiego w Krakowie w 1883 r.,Aw: Popiersie króla Jana III w zbroi i napisy, Rw: Scena trymf.. |
I UNC |
400 zł 520 zł
718 | Polska medal sygnowany J. M. (Jan Meissner) i Gerlach wybity z okazji konsekracji kościoła w Nikołajewie w 1896 r.,Aw: Widok kościoła i napisy, Rw: Św. Józef z Dzieciątkiem .. |
II+ EF+ |
120 zł |
719 | Polska odznaka Towarzystwa Przyjaciół Harcerzy- Lwów 1912 r., srebro puncowane, 34,5 x 27 mm, 13 g., wykonanaw firmie Johann Bauer- Wiedeń |
I UNC |
80 zł 60 zł
720 | Polska medal sygnowany H.J. (Jan Hopliński- medalier krakowski) wybity z okazji ślubu Józefa Tyszkiewicza z MariąPotocką 27.01.1914 r., Aw: Tarcze z herbami Leliwa i Pilawa .. |
II+ EF+ |
70 zł 56 zł
721 | Polska medal sygnowany J. Knedler wybity w 1915 r. upamiętniający zniszczenie Mostu Poniatowskiego przez wojskarosyjskie, Aw: Syrena i napisy, Rw: Widok zburzonego mostu i n.. |
I- UNC- |
150 zł 120 zł
722 | Polska medal nie sygnowany autorstwa Stefana Koźbielewskiego wybity w 1926 r. na zlecenie Pomorskiej IzbyRolniczej, Aw: Orzeł i napis, Rw: Narzędzia rolnicze, snop zboża i n.. |
II+ EF+ |
100 zł |