Aukcja nr 49 (49-50)

USD/PLN: 3.060 | EUR/PLN: 4.140 | data: 25-02-2012
Jesteś w: A49  POLSKA
592 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, odmiana z 81 perełkami, srebro 24.93 g, Parchimowicz 113b, nakład 1.000 sztuk, bardzo ładna i efektowna moneta, patyna
12 500 zł
19 000 zł
593 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
5 złotych 1928, Bruksela, Nike, na rewersie z prawej strony wklęsły napis ESSAI, poniżej cyfra 30, nikiel 12.86 g, Parchimowicz P-142i, nakład nieznany, bardzo ładnie..
15 000 zł
12 000 zł
594 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
2 grosze 1923, Warszawa, nominał po obu stronach, brąz 1.72 g, Parchimowicz P-103a, nakład 125 sztuk, rzadkie i ładnie zachowane, patyna
5 000 zł
5 500 zł
595 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / Monety próbne
1 grosz 1923, Kings Norton, jednostronny awers i rewers, brąz 1.53 g i 1.52 g, Parchimowicz P-101i i 101j, nakład nieznany, łącznie 2 sztuki, bardzo rzadkie
12 500 zł
13 000 zł
596 Wolne Miasto Gdańsk
10 fenigów 1920, Gdańsk, odmiana z małą cyfrą 10, Parchimowicz 51, według Artura Jezioro odmiana 56.3/9, ładne, patyna
300 zł
440 zł
597 Wolne Miasto Gdańsk
25 guldenów 1923, Berlin, Posąg Neptuna, złoto 7,97 g, Parchimowicz 70a, moneta wybita stemplem zwykłym, bardzo rzadka i ładnie zachowana, duże lustro mennicze
I/I-
UNC/UNC-
20 000 zł
24 000 zł
598 Wolne Miasto Gdańsk
25 guldenów 1930, Berlin, Posąg Neptuna, złoto 7.99 g, Parchimowicz 71, pięknie zachowane z dużym lustrem menniczym i rzadkie, patyna
9 000 zł
8 500 zł
599 Wolne Miasto Gdańsk
25 guldenów 1930, Berlin, Posąg Neptuna, Parchimowicz 71, moneta w pudełku NGC z certyfikatem MS 65, pięknie zachowane z dużym lustrem menniczym i rzadkie, patyna
9 000 zł
8 000 zł
600 Wolne Miasto Gdańsk
25 guldenów 1930, Berlin, Posąg Neptuna, złoto 7,99 g, Parchimowicz 71, bardzo ładny stan zachowania, stara patyna, rzadkie
8 000 zł
8 000 zł
601 Wolne Miasto Gdańsk
2 guldeny 1932, Berlin, Koga, Parchimowicz 64, wielobarwna patyna
II/II+
EF/EF+
2 000 zł
1 600 zł
602 Wolne Miasto Gdańsk
1/2 guldena 1923, Koga, Utrecht, Parchimowicz 59c, moneta wybita stemplem lustrzanym w pudełku NGC z certyfikatem PF 61
I/I-
UNC/UNC-
1 500 zł
1 900 zł
603 Wolne Miasto Gdańsk
1/2 guldena 1932, Berlin, Parchimowicz 60
I-/II+
UNC-/EF+
300 zł
380 zł
604 Wolne Miasto Gdańsk
10 fenigów 1932, Berlin, Dorsz, Parchimowicz 58, moneta w pudełku PNGC z certyfikatem MS 64, piękne, patyna
300 zł
240 zł
605 Wolne Miasto Gdańsk
zestaw: komplet drobnych monet gdańskich 10 fenigów 1923 i 1932, 5 fenigów 1923, 1928 i 1932, 2 fenigi 1923, 1926, 1937, 1 fenig 1923, 1926, 1929, 1930 i 1937, Parchi..
II/III
EF/VF
400 zł
420 zł
606 Wolne Miasto Gdańsk
1 fenig 1923, Berlin, Parchimowicz 53a, moneta w pudełku PCGS z certyfikatem MS 63 RB, patyna
200 zł
600 zł
607 Getto Łódź
20 marek 1943, Łódź, Parchimowicz 16, moneta w pudełku NGC z certyfikatem AU Details Scratches, ładnie zachowany egzemplarz, rzadkie
5 000 zł
7 000 zł
608 Getto Łódź
20 marek 1943, Łódź, Parchimowicz 16, bardzo ładne i rzadkie
4 000 zł
4 800 zł
609 Getto Łódź
10 marek 1943, Łódź, aluminium 3.13 g, Parchimowicz 15b, wyśmienity egzemplarz, ładne lustro mennicze
600 zł
1 400 zł
610 Getto Łódź
10 marek 1943, Łódź, aluminium 2.68 g, Parchimowicz 15a, ładne
300 zł
650 zł
611 Getto Łódź
5 marek 1943, Łódź, aluminium, Parchimowicz 14a, piękne
400 zł
550 zł