Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
368 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1607, Kraków, delikatna patyna |
150 zł | |
369 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1607, Kraków |
II- EF- |
125 zł 140 zł
370 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1609, Wilno, Ivanauskas 957:192, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
400 zł 340 zł
371 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1612, Kraków, bardzo ładny, patyna |
II+ EF+ |
125 zł 280 zł
372 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1614, Kraków, ładny, patyna |
II+ EF+ |
125 zł 320 zł
373 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1616 Ryga, Gerbaszewski 3 (podobny), T. 12, drobna wada blachy, ładnie zachowany i rzadki |
II- EF- |
1 500 zł 1 600 zł
374 | Zygmunt III Waza 1587-1632 dwudenar 1609, Wilno, Ivanauska 807:146, T. 5 |
III VF |
250 zł 400 zł
375 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1595, Gdańsk, drobna wada blachy, ale ładny egzemplarz |
250 zł 200 zł
376 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1596, Gdańsk, bardzo ładny |
II+/I- EF+/UNC- |
300 zł 320 zł
377 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1597, Gdańsk, drobna wada blachy, duże lustro mennicze |
II+ EF+ |
300 zł 320 zł
378 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1603, Poznań, T. 3, ładny, czytelny egzemplarz, rzadki, patyna |
250 zł 440 zł
379 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1608, Poznań, T. 7, ładnie zachowany, patyna |
250 zł 360 zł
380 | Zygmunt III Waza 1587-1632 denar 1610, Poznań, T. 2 |
III VF |
200 zł 520 zł
381 | Władysław IV Waza 1632-1648 dukat 1641, Bydgoszcz, Aw: Popiersie króla i napis wokoło VLAD 4 DG REX POL - M D LIT RVS PR M, Rw: Tarcza herbowa, po bokach data i litery G - G, poniżej litery SB, .. |
III VF |
25 000 zł 30 000 zł
382 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1633, Bydgoszcz, srebro 28.38 g, Dav. 4326, T. 6, ciemna patyna |
6 000 zł 4 800 zł
383 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1636, Bydgoszcz, srebro 28.65 g, Dav. 4326, T. 8, dużo lustra menniczego |
II-/III+ EF-/VF+ |
7 500 zł 6 000 zł
384 | Władysław IV Waza 1632-1648 talar 1648, Gdańsk, srebro 28.47 g, Dav. 4356, T. 10, patyna |
12 000 zł | |
385 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dwudukat 1662, Kraków, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło IO CASM D G RE - X POL & SVE M D L, Rw: Tarcza herbowa i litery A - T po bokach wokoło napis MON.. |
30 000 zł 58 000 zł
386 | Jan II Kazimierz 1649-1668 dukat 1649, Toruń, Aw: Ukoronowane popiersie króla i napis wokoło IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PVs (omyłkowo), Rw: Herb Torunia po bokach data i litery HD - L w.. |
25 000 zł 52 000 zł
387 | Jan II Kazimierz 1649-1668 tymf 1663, Lwów, rzadka odmiana bez liter A - T |
600 zł 1 200 zł