Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
188 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1532, Toruń, moneta z aukcji Münzen und Medaillen, Bazylea 1998 r. (zbiór Cahna), T. 18, ładny, bardzo rzadki, patyna |
II- EF- |
5 000 zł 11 500 zł
189 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1536, Elbląg, T. 2, patyna |
500 zł 740 zł
190 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1537 Gdańsk, moneta z aukcji Münzen und Medaillen, Bazylea 1998 r. (zbiór Cahna), T. 2, piękny egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
2 500 zł 4 600 zł
191 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1538, Gdańsk, patyna |
II- EF- |
500 zł 620 zł
192 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1539, Elbląg, T. 2, ładna ciemna patyna |
750 zł 1 350 zł
193 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1540 , Elbląg, T. 2, mimo niewielkiej wada bicia ładnie zachowany egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
750 zł 1 250 zł
194 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1540, Elbląg, T. 2 |
750 zł 1 300 zł
195 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trojak 1540, Elbląg, T. 2, małe niedobicie, patyna |
II- EF- |
500 zł 840 zł
196 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz bez daty, Głogów, punca kolekcjonerska XS (Ksawery Segno), moneta królewicza Zygmunta jako księcia głogowskiego |
III VF |
600 zł 840 zł
197 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1506, Głogów, Fbg 296 moneta królewicza Zygmunta jako księcia głogowskiego, bardzo ładne lustro mennicze, rzadkie w tym typie monety |
500 zł 1 100 zł
198 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1532, Toruń, lustro mennicze, patyna |
II- EF- |
200 zł 220 zł
199 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1534, Toruń, ładny portret króla |
200 zł 340 zł
200 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1535, Wilno, odmiana bez litery pod Pogonią, Ivanauskas 352:40, T. 7 |
750 zł 1 750 zł
201 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1535, Elbląg |
250 zł 480 zł
202 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1536, Wilno, litera A pod Pogonią, odmiana napisów M D LITV / DVCA LIT nienotowana w katalogu Ivanauskasa, T. 7 |
600 zł 700 zł
203 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1540, Elbląg, minimalnie niedobity, ale ładnie zachowany egzemplarz |
400 zł 720 zł
204 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1540, Elbląg, patyna |
200 zł 480 zł
205 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1546, Kraków, odmiana z kropką pod koroną i kwiatkiem pod datą, bardzo ładny, duże lustro mennicze |
II+ EF+ |
500 zł 900 zł
206 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1547, Kraków, ładne lustro mennicze, delikatna patyna |
II- EF- |
175 zł 380 zł
207 | Zygmunt I Stary 1506-1548 fałszerstwo z epoki grosza 1527, Kraków, miedź 1.73 g, resztki srebrzenia |
125 zł 100 zł